Arsenal: Maitland-Niles szykuje się do definitywnego rozstania. Trzy kluby już w gotowości

Arsenal: Maitland-Niles szykuje się do definitywnego rozstania. Trzy kluby już w gotowości fot. Cosmin Iftode / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Telegraph

Ainsley Maitland-Niles zamierza zakończyć definitywnie swój pobyt w Arsenalu - poinformował „The Telegraph”.

Wszechstronny zawodnik obawiał się odgrywania drugoplanowej roli w drużynie „Kanonierów” prowadzonej przez Mikela Artetę i dlatego już latem sposobił się do opuszczenia szeregów ekipy z Emirates Stadium.

Wówczas otrzymywał on jednak oferty z klubów, które widziały w nim uzupełnienie lub wartościowego gracza mogącego występować na prawym boku obrony.

23-letni zawodnik nie uważał się jednak za defensora, dlatego odrzucił wszystkie nadesłane propozycje i pozostał w Arsenalu, gdzie w pierwszej części obecnego sezonu zanotował 21 występów (dziesięć w wyjściowym składzie).

Ainsley Maitland-Niles nie był naturalnie zadowolony z liczby otrzymywanych minut. Z tego też powodu spojrzał zimą bardziej przychylnym okiem na nadchodzące oferty i dość niespodziewanie zaakceptował tą nadesłaną przez West Bromwich Albion.

Pięciokrotny reprezentant Anglii zaakceptował ją ze względu na możliwość regularnej gry w linii pomocy. Co prawda jest wystawiany w środku pola, a nie na boku, ale i tak to dla niego lepsza opcja niż pełnienie roli prawego obrońcy.

Dziennikarze „The Telegraph” przekonują, że wychowanek „Kanonierów” miał na przestrzeni ostatnich tygodni poważnie zastanowić się nad swoją najbliższą przyszłością i ostatecznie pogodził się z przedstawianą mu wcześniej wizją pełnienia funkcji defensora, dlatego latem chce definitywnie rozstać się z Arsenalem.

Wspomniane źródło uważa, że Maitland-Niles nie będzie w zaistniałej sytuacji narzekał na brak zainteresowania, ponieważ ponownie chęć do nawiązania z nim współpracy wyrażą przedstawiciele Wolverhampton, Leicester City oraz Southampton.

23-latek liczy na to, że za sprawą gry w jednym z tych zespołów lub w innej mocnej ekipie z Premier League odzyska utracone miejsce w kadrze „Synów Albionu” i wywalczy z nią awans na Mistrzostwa Świata, ponieważ z brakiem powołania na nadchodzące Mistrzostwa Europy jest już pogodzony.

Wszechstronny piłkarz wystąpił w siedmiu meczach WBA w drugiej części trwających rozgrywek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy