Arsenal nie rezygnuje z Aouara. Propozycja kontraktu

Arsenal nie rezygnuje z Aouara. Propozycja kontraktu fot. Romain Biard / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Nicolò Schira

Arsenal nadal jest zainteresowany sprowadzeniem Houssema Aouara, o czym informuje na Twitterze Nicolò Schira. Anglicy złożyli pomocnikowi propozycję umowy.

Miniony sezon nie był dla Houssema Aouara tak udany, jak poprzedni. Między innymi dlatego nie znalazł się on w kadrze reprezentacji Francji na EURO 2020.

Pomimo nieco gorszego okresu, jego gra nadal stała na bardzo wysokim poziomie, co zresztą jest równoznaczne z tym że nadal przykuwa on sporą uwagę na rynku transferowym. Od dłuższego czasu mówi się o nim w kontekście Arsenalu.

„Kanonierzy” nadal są mocno zdeterminowani, żeby pozyskać 22-latka. Co więcej, złożyli mu nawet propozycję indywidualnego kontraktu.

O sprawie informuje na Twitterze Nicolò Schira. Jego zdaniem stołeczny zespół zaoferował 22-latkowi kontrakt do 30 czerwca 2026 roku. W nowej drużynie Aouar mógłby liczyć na zarobki rzędu sześciu milionów euro za sezon. Na razie nie wiadomo, co na to sam piłkarz.

Wydaje się, że kolejnym krokiem Arsenalu będzie rozpoczęcie rozmów z pracodawcą Francuza, a więc Olympique'em Lyon. Na rozwikłanie przyszłości środkowego pomocnika na pewno trzeba będzie trochę zaczekać.

22-latek rozegrał w poprzednim sezonie łącznie 33 mecze. W tym czasie strzelił osiem goli i zanotował cztery asysty.

Umowa wiąże go z obecnym pracodawcą do 30 czerwca 2023 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rozchwytywany pomocnik zaoferowany Bayernowi Monachium Rozchwytywany pomocnik zaoferowany Bayernowi Monachium OFICJALNIE: Inter Mediolan zdobywcą Scudetto. Tytuł przypieczętował w derbach [WIDEO] OFICJALNIE: Inter Mediolan zdobywcą Scudetto. Tytuł przypieczętował w derbach [WIDEO] Kolejka chętnych po najlepszego strzelca w Belgii. 25 goli w 32 meczach Kolejka chętnych po najlepszego strzelca w Belgii. 25 goli w 32 meczach FIFA bliska zawarcia kontraktu na transmisję nowych Klubowych Mistrzostw Świata FIFA bliska zawarcia kontraktu na transmisję nowych Klubowych Mistrzostw Świata Rúben Amorim poleciał na negocjacje. Trenerski transfer coraz bliżej Rúben Amorim poleciał na negocjacje. Trenerski transfer coraz bliżej Sebastian Musiolik porównał pracę z Janem Urbanem i Markiem Papszunem. „W Częstochowie to raczej by się nie wydarzyło” Sebastian Musiolik porównał pracę z Janem Urbanem i Markiem Papszunem. „W Częstochowie to raczej by się nie wydarzyło” Bayern Monachium ma nowego faworyta do zastąpienia Thomasa Tuchela Bayern Monachium ma nowego faworyta do zastąpienia Thomasa Tuchela

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy