Arsenal odegra się na Chelsea za Mychajło Mudryka?! „Rozmowy wkraczają w decydującą fazę”

Arsenal odegra się na Chelsea za Mychajło Mudryka?! „Rozmowy wkraczają w decydującą fazę” fot. Just Pictures/SIPA USA/PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Fabrizio Romano

Arsenal złożył ofertę za Moisésa Caicedo, o czym informuje Fabrizio Romano. Możliwe, że lider Premier League przechwyci w ten sposób cel transferowy Chelsea. Rozmowy w kwestii przyszłości Ekwadorczyka wkraczają w kluczową fazę.

Arsenal pozyskał w zimowym oknie transferowym do tej pory dwóch zawodników: Jakuba Kiwiora oraz Leandro Trossarda. O ile sprowadzenie Polaka było planowane, o tyle pozyskanie Belga to opcja rezerwowa, podyktowana przejęciem przez Chelsea Mychajło Mudryka.

Lokalny rywal „Kanonierów” zapłacił za Ukraińca łącznie blisko 100 milionów euro (70 milionów euro podstawy oraz kolejne 30 milionów euro w postaci bonusów).

To niewątpliwie mocno podrażniło dumę władz klubu, które w najbliższej przyszłości będą chciały się „The Blues” zrewanżować. Być może okazja pojawi się jeszcze w zimowym oknie transferowym.

Nie jest bowiem tajemnicą, że Chelsea szuka nowego środkowego pomocnika i dlatego na celownik trafił Moisés Caicedo. Propozycja, która opiewała na 55 milionów euro, została odrzucona.

Do gry zatem włączył się Arsenal i według informacji Fabrizio Romano ostatnia oferta opiewa na 60 milionów funtów.

Brighton jeszcze nie podjął decyzji, co z nią zrobić, bo wymagania „Mew” są nieco większe i opiewają - według różnych źródeł - na sumę z przedziału 75-100 milionów funtów.

Włoski dziennikarz twierdzi, że rozmowy w kwestii przyszłości Ekwadorczyka wkraczają w decydującą fazę i możliwe, że zmieni on pracodawcę jeszcze w zimowym oknie transferowym.

21-latek rozegrał w tym sezonie łącznie 21 meczów, a jego dorobek to gol oraz asysta.

Umowa środkowego pomocnika z Brightonem wygasa 30 czerwca 2025 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Venezia może ściągnąć Polaka Venezia może ściągnąć Polaka FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy