Arsenal po francuskiego obrońcę

Arsenal po francuskiego obrońcę fot.
Karol Brandt
Źródło: Goal.com

Priorytetem Arsenalu przed rozpoczęciem nowego sezonu jest wzmocnienie defensywy oraz angaż środkowego pomocnika. W tym celu poczyniono już pewne kroki, które mogą przynieść transfery dwójki stoperów: Wáltera Kannemana oraz Williama Saliby.

Negocjacje z Argentyńczykiem są już na zaawansowanym etapie (więcej - tutaj). Przypadek 18-letniego Francuza jest nieco inny. Obserwuje go wiele europejskich klubów, jednak według portalu Goal.com „Kanonierzy” uczynili z obrońcy Saint-Étienne swój główny cel transferowy. 

Wszystko przez niezwykle kiepską dyspozycję formacji obronnej londyńskiego zespołu. Podopieczni Unaia Emery’ego stracili w Premier League aż 51 goli, do czego swoją cegiełkę dołożył Shkodran Mustafi. W związku z tym Niemiec latem może zmienić pracodawcę, a jego miejsce zająć nastolatek. 

Młodzieżowy reprezentant Francji, który posiada także kameruński paszport, w obecnym sezonie rozegrał 19 spotkań w koszulce klubowej. Jego dobra forma została dostrzeżona przez władze ekipy z departamentu Loara, które pod koniec kwietnia zaproponowały mu czteroletni kontrakt, na co zresztą przystał.

Pomimo tego wydaje się, że „Zieloni” są gotowi sprzedać swój talent, jeśli do klubu wpłynie oferta w wysokości 25 milionów funtów (około 28,5 miliona euro). 

Arsenal musi się jednak śpieszyć, bowiem rosłego stopera (193 centymetry wzrostu) obserwuje również Manchester United. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy