Arsenal po reprezentanta Argentyny

Arsenal po reprezentanta Argentyny fot. Media Whalestock / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: AS

Na celowniku Arsenalu znalazł się Guido Rodríguez - informuje „AS”.

Od początku tego sezonu gra Arsenalu na ligowych boiskach nie powala. Na obecnym etapie rozgrywek zespół prowadzony przez Mikela Artetę plasuje się w tabeli dopiero na dziewiątym miejscu.

Co roku celem „Kanonierów” jest gra w Lidze Mistrzów. W tym sezonie jedyną drogą do zrealizowania tych zamiarów jest Liga Europy.

W przyszłym sezonie ekipa z Emirates Stadium będzie jednak chciała włączyć się też do walki na ligowym podwórku. Z tego powodu już teraz szuka wzmocnień.

Według informacji pochodzących z Półwyspu Iberyjskiego, na celowniku władze Arsenalu miał znaleźć się Guido Rodríguez. O całej sprawie napisał „AS”.

26-latek od kilku miesięcy pozostaje w kręgu zainteresowań angielskiego klubu. Skucie bacznie przyglądają się jego poczynaniom. Zawodnik wywarł na nich dobre wrażenie, stąd pomysł sprowadzenia go w lecie.

Jeśli do transakcji dojdzie, to zarobi na nim nie tylko obecny pracodawca, Real Betis, ale również i meksykańska ekipa, América. Ma ona bowiem 25% praw do zysku z kolejnego transferu.

Na ten moment nie wiadomo, ile trzeba będzie za Argentyńczyka zapłacić. Pewne jest tylko to, że klauzula zawarta w jego umowie, która jest ważna do 30 czerwca 2024 roku, opiewa na 80 milionów euro.

Urodzony w Sáenz Peña defensywny pomocnik trafił do La Liga za kwotę trzech milionów euro w styczniu 2020 roku. W trwającym sezonie rozegrał 28 spotkań. Jego dorobek to dwa gole.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” Raków Częstochowa: Ważny zawodnik mistrza Polski blisko powrotu do gry Raków Częstochowa: Ważny zawodnik mistrza Polski blisko powrotu do gry OFICJALNIE: Aleksandar Prijović odchodzi z Western United OFICJALNIE: Aleksandar Prijović odchodzi z Western United Puchar Polski: 15-latek między słupkami. Składy na mecz rezerw Legii Warszawa z Ruchem Chorzów, jest transmisja Puchar Polski: 15-latek między słupkami. Składy na mecz rezerw Legii Warszawa z Ruchem Chorzów, jest transmisja Cezary Kulesza ze stanowczym stanowiskiem w sprawie decyzji UEFA na temat rosyjskich drużyn. „To jedyna słuszna decyzja” [OFICJALNIE] Cezary Kulesza ze stanowczym stanowiskiem w sprawie decyzji UEFA na temat rosyjskich drużyn. „To jedyna słuszna decyzja” [OFICJALNIE] Chelsea ubiła „ŚWIETNY” interes. „To mix Jude'a Bellinghama i N’Golo Kanté” Chelsea ubiła „ŚWIETNY” interes. „To mix Jude'a Bellinghama i N’Golo Kanté”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy