Arsenal po skrzydłowego z Bundesligi

Arsenal po skrzydłowego z Bundesligi fot.
Karol Brandt
Źródło: Sport Bild

Niezwykle szybko może zakończył się przygoda Benito Ramana z Fortuną Düsseldorf. Graczem interesują się kluby Premier League, na czele z Arsenalem.

Lewoskrzydłowy jest jednym z wyróżniających się graczy w zespole beniaminka Bundesligi. Swoje występy jak dotąd okrasił dziesięcioma golami i czterema asystami. Nie dziwi zatem fakt, że coraz więcej klubów się mu przygląda.

Okazuje się jednak, że gracz może obrać niespodziewany kierunek, bowiem jest obserwowany przez ekipy z Anglii. Dodajmy, że do Fortuny Düsseldorf trafił przed rozpoczęciem tego sezonu za 1,5 miliona euro.

Teraz jego wartość wzrosła dziesięciokrotnie. To zdaje się nie przejmować Arsenalu, Evertonu, West Hamu czy Burnley, które śledzą rozwój 24-latka. Według dziennika „Sport Bild” wszystkie wymienione ekipy wielokrotnie wysyłały swoich skautów na mecze z udziałem F95. 

Sam gracz zdążył już zadeklarować chęć przenosin do Premier League. – Moim celem jest zagrać pewnego dnia w Premier League. Myślę, że to najlepsza liga na świecie – stwierdził.

Wolą władz klubu jest zatrzymanie zawodnika, ale jeśli ktoś zaproponuje 15 milionów euro, nikt nie będzie zatrzymywał Benito Ramana w Düsseldorfie. Jego umowa wygasa 30 czerwca 2022 roku. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy