Arsenal powalczy z Lyonem o Lemara?!

Arsenal powalczy z Lyonem o Lemara?! fot. Atletico Madryt
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: ESPN

Thomas Lemar już w styczniu może opuścić Atlético Madryt, a zainteresowanie nim wykazują Olympique Lyon oraz Arsenal.

24-latek sprowadzony za 70 milionów euro z AS Monaco nie spełnia podkładanych w nim nadziei, a biorąc pod uwagę fakt, że „Los Rojiblancos” poszukują funduszy na przyszłe wzmocnienia, coraz bardziej prawdopodobna jest jego sprzedaż już podczas styczniowego okna transferowego. W związku z tym chęć jego angażu przed dziesięcioma dniami wyraził Olympique Lyon, który poszukuje kogoś, kto zastąpi kontuzjowanego Memphisa Depaya, a wybór padł właśnie na gracza ze stolicy Hiszpanii.

Wygląda jednak na to, że „Les Gones” nie będą jedynym klubem, który spróbuje pozyskać tego gracza w przerwie zimowej, do gry według stacji ESPN wkroczył bowiem Arsenal. „Kanonierzy”, wraz z pojawieniem się na ławce trenerskiej Mikela Artety, rozpoczęci poszukiwania wzmocnień drużyny, i są oni gotowi do sporych wydatków.

To o tyle istotne, że jak donosi powyższe źródło, dyrekcja „Los Colchoneros” nie zamierza oddawać mistrza świata z 2018 roku za bezcen. Co więcej, chcieliby oni odzyskać większą część kwoty wydanej na niego przed sezonem 2018/2019. Wówczas madrytczycy przeznaczyliby otrzymane pieniądze na kupno nowego atakującego, co jest ich głównym celem podczas zbliżającego się wielkimi krokami okna transferowego.

Pomimo tego londyńczycy liczą, że uda im się pozyskać francuskiego skrzydłowego na mocy wypożyczenia z opcją transferu definitywnego. Niewykluczone jednak, że w trakcie prowadzonych negocjacji ostatecznie zdecydują się oni pójść na rękę władzom Atlético Madryt i złożą za niego ofertę kupna.

Lemar w obecnym sezonie uzbierał 21 występów, lecz jak dotąd nie udało mu się zaznaczyć swojej obecności bramką czy asystą. Jego umowa wygasa 30 czerwca 2023 roku.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Komunikat Premier League w sprawie wznowienia rozgrywek | 125 milionów funtów dla niższych lig OFICJALNIE: Komunikat Premier League w sprawie wznowienia rozgrywek | 125 milionów funtów dla niższych lig Sebastian Mila wybrał pięciu najlepszych pomocników świata Sebastian Mila wybrał pięciu najlepszych pomocników świata UEFA ostrzega kluby. Przedwczesne zakończenie lig grozi niedopuszczeniem do pucharów! UEFA ostrzega kluby. Przedwczesne zakończenie lig grozi niedopuszczeniem do pucharów! Legia Warszawa szuka oszczędności. Klub zwolnił blisko 40 osób! Legia Warszawa szuka oszczędności. Klub zwolnił blisko 40 osób! Marchwiński trafi do Serie A? Chce go Atalanta, ale nie tylko Marchwiński trafi do Serie A? Chce go Atalanta, ale nie tylko POTWIERDZONE: Danel Sinani przejdzie z Dudelange do Norwich City POTWIERDZONE: Danel Sinani przejdzie z Dudelange do Norwich City George Weah nagrał piosenkę o koronawirusie [AUDIO] George Weah nagrał piosenkę o koronawirusie [AUDIO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy