Arsenal pracuje nad pozyskaniem pomocnika. Potrzeba 45 milionów euro

Arsenal pracuje nad pozyskaniem pomocnika. Potrzeba 45 milionów euro fot. Philip Willcocks / shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fabrizio Romano

Arsenal odświeżył swoje zainteresowanie usługami Bruno Guimarãesa z Olympique'u Lyon i podejmie się próby jego sprowadzenia w letnim oknie transferowym - uważa Fabrizio Romano.

Menedżer Mikel Arteta przyznał otwarcie, że pragnie wzmocnić środek pola prowadzonego przez siebie zespołu w połowie trwających rozgrywek.

Pod tym kątem w strukturach „Kanonierów” jest brana przede wszystkim opcja tymczasowego rozwiązania problemów, aby w najbliższych miesiącach przygotować się do pozyskania konkretnego zawodnika do linii pomocy.

Fabrizio Romano przekonuje, że takim letnim celem transferowym ekipy z Emirates Stadium może okazać się Bruno Guimarães z Olympique'u Lyon.

Defensywny pomocnik znajdował się w kręgu zainteresowań Arsenalu już przed podpisaniem kontraktu z „Les Gones”, ale wówczas klub z Premier League nie przystąpił do daleko idących konkretów, aby podjąć walkę o jego względy z zespołem z Ligue 1.

Mimo to „Kanonierzy” nie zapomnieli o 24-letnim piłkarzu i dlatego mieli rozpocząć rozmowy z OL w kwestii ustalenia warunków transferu z udziałem Brazylijczyka, który miałby kosztować przynajmniej 45 milionów euro.

Bruno Guimarães jest jednym z podstawowych graczy Olympique'u Lyon, w którym rozegrał 22 spotkania w obecnym sezonie i zanotował w nich pięć asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County Manchester City kupuje za 42 miliony funtów Manchester City kupuje za 42 miliony funtów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy