Arsenal próbuje pobić światowy rekord transferowy w kobiecej piłce

Arsenal próbuje pobić światowy rekord transferowy w kobiecej piłce fot. Alessia Russo [Instagram]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Athletic | Sky Sports

Arsenal wystosował rekordową ofertę w kobiecym futbolu z Alessię Russo. Manchester United odrzucił jednak otrzymaną propozycję za jedną z liderek swojego zespołu - donoszą brytyjskie media.

Przedstawiciele „Kanonierów” celują w osiągnięcie podwójnego sukcesu na krajowym podwórku w postaci sięgnięcia po mistrzostwa Anglii w męskim oraz kobiecym futbolu.

Ekipa z Emirates Stadium znajduje się na dobrej drodze do osiągnięcia tego celu w Premier League, ale w Women’s Super League plasuje się na trzecim miejscu w tabeli, gdzie toczy zażarty bój o tytuł z Manchesterem United oraz Chelsea.

Z tego też powodu władze Arsenalu podjęły próbę osłabienia pierwszego z przeciwników poprzez wystosowanie rekordowej oferty za Alessię Russo.

Jej wysokość nie została ujawniona, ale brytyjskie media przekonują, że „Czerwone Diabły” natychmiast odrzuciły perspektywę zarobienia atrakcyjnej sumy i nie zgodziły się na sprzedaż jednej z liderek swojego zespołu, mimo że jej obecna umowa ulega wygaśnięciu wraz z końcem sezonu.

23-latka, występująca na pozycji napastniczki, ma za sobą świetny okres.

Na zeszłorocznych Mistrzostwach Europy zdobyła cztery bramki i przyczyniła się do wywalczenia tytułu przez reprezentację Anglii za sprawą pokonania w wielkim finale Niemek na Wembley (2:1).

W trwających rozgrywkach strzeliła ona pięć goli w dziewięciu rozegranych meczach o punkty w Women’s Super League.

Obecnie najdroższą piłkarką świata jest Keira Walsh, ściągnięta do Barcelony z Manchesteru City za 400 tysięcy euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nenad Bjelica zainteresowany piłkarzem Rakowa Częstochowa Nenad Bjelica zainteresowany piłkarzem Rakowa Częstochowa „Klub Kokosa” w Lechii Gdańsk „Klub Kokosa” w Lechii Gdańsk Raków Częstochowa starał się o „prawdziwego kozaka” do linii ataku Raków Częstochowa starał się o „prawdziwego kozaka” do linii ataku Legia Warszawa ma na krótkiej liście piłkarza łączonego do tej pory z Lechem Poznań Legia Warszawa ma na krótkiej liście piłkarza łączonego do tej pory z Lechem Poznań Raków Częstochowa i Legia Warszawa zainteresowane gwiazdą ligowego rywala, ale transfer poza zasięgiem Raków Częstochowa i Legia Warszawa zainteresowane gwiazdą ligowego rywala, ale transfer poza zasięgiem Karim Benzema odchodzi z Realu Madryt [Gianluca Di Marzio] Karim Benzema odchodzi z Realu Madryt [Gianluca Di Marzio] Ariel Mosór może odejść z Piasta Gliwice do topowej europejskiej ligi Ariel Mosór może odejść z Piasta Gliwice do topowej europejskiej ligi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy