Arsenal szuka następcy Koscielny’ego. Na celowniku Rugani i Upamecano!

Arsenal szuka następcy Koscielny’ego. Na celowniku Rugani i Upamecano!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Bild | Sky Sport Deutschland | London Evening Standard

Wiedząc o odejściu Laurenta Koscielny’ego, Arsenal został zmuszony do poszukiwań nowego defensora. W związku z tym „Kanonierzy” rozpoczęli rozmowy w sprawie pozyskania Daniele Ruganiego i Dayota Upamecano.

Unai Emery już w zeszłym sezonie musiał zmagać się z brakami w formacji defensywnej. Hiszpan wyciągnął z tego wnioski i poprosił o dwa angaże: Kierana Tierneya i Williama Saliby, ostatecznie jak na razie otrzymał jedynie tego drugiego, choć po sfinalizowaniu transakcji Francuz wrócił do klubu macierzystego.

Przeprowadzka byłego już kapitana londyńczyków była zatem zdecydowanie nie na na rękę menedżerowi „Kanonierów”, któremu doszedł kolejny problem. Musi bowiem znaleźć jego następcę, co jest niezwykle trudne, biorąc pod uwagę ograniczone środki finansowe i wygasające już w czwartek okno transferowe w Anglii.

Niemniej, jak informują angielskie, włoskie oraz niemieckie media, Arsenal robi wszystko, aby nowy środkowy defensor trafił na Emirates Stadium. Na tę chwilę dyrekcja klubu wytypowała dwa nazwiska i już skontaktowała się z oboma piłkarzami.

Według Alfredo Pedulli Daniele Rugani wyraził nawet chęć przeprowadzki do Londynu, dlatego uzgodniono z nim warunki kontraktu, który gwarantuje mu wynagrodzenie na poziomie ponad czterech milionów euro rocznie. Nieco gorzej wygląda to, jeśli chodzi o negocjacje z Juventusem, który ma żądać za swojego zawodnika 55 milionów euro, co dla Anglików jest zbyt wygórowaną ceną.

W międzyczasie poczyniono starania w kierunku angażu drugiego z wytypowanych graczy, a więc Dayota Upamecano. Tu po raz kolejny rozmowy z pracodawcą Francuza nie ułożyły się najlepiej. „Kanonierzy” zaoferowali 60 milionów euro, podczas gdy Lipsk zażądał zapłaty kwoty zapisanej w umowie, czyli około 90 milionów euro. Pomimo tego, wydaje się, że „Byki” byłyby skłonne wypuścić swojego stopera za nieco ponad 75 milionów euro. Z oczywistych względów takie sumy odstraszają Anglików, którzy jednak mają w tej chwili nóż na gardle, więc niewykluczone, że ostatecznie któraś z transakcji dojdzie do skutku przed zamknięciem okna.

Wówczas finalista Ligi Europy będzie dążył do rozłożenia płatności w czasie, tak jak miało to miejsce w przypadku Nicolasa Pépé, którego transfer zostanie spłacony w ciągu pięciu najbliższych lat.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona dąży do wymiany z Ajaksem. Złożyła już ofertę FC Barcelona dąży do wymiany z Ajaksem. Złożyła już ofertę Dušan Vlahović: Dla niego wszystko już jasne. Szczegóły nowej umowy Dušan Vlahović: Dla niego wszystko już jasne. Szczegóły nowej umowy Inter Mediolan wyznaczył priorytetowy cel transferowy na końcówkę zimowego okna Inter Mediolan wyznaczył priorytetowy cel transferowy na końcówkę zimowego okna Widzew Łódź przeprowadził drugi zimowy transfer [OFICJALNIE] Widzew Łódź przeprowadził drugi zimowy transfer [OFICJALNIE] Arsenal wierzy w pozyskanie nowego napastnika do końca okna. Spróbuje z dwójką piłkarzy Arsenal wierzy w pozyskanie nowego napastnika do końca okna. Spróbuje z dwójką piłkarzy Kibice Fiorentiny z wiadomością do Dušana Vlahovicia. „Cygańska kupo gówna” Kibice Fiorentiny z wiadomością do Dušana Vlahovicia. „Cygańska kupo gówna” Fiorentina szuka następcy Dušana Vlahovicia. Postawi na polski duet?! Fiorentina szuka następcy Dušana Vlahovicia. Postawi na polski duet?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy