Arsenal wydał zgodę na transfer... Milanu. Finalizacja o krok

Arsenal wydał zgodę na transfer... Milanu. Finalizacja o krok fot.
Rafał Bajer
Źródło: Gianluca Di Marzio

AC Milan finalizuje transfer Ismaëla Bennacera.

„Rossoneri” od kilku tygodni polują na 21-latka i są coraz bliżej dopięcia swego celu. Chęć transferu wyraził już sam piłkarz, a Empoli również przystało na warunki proponowane przez mediolańczyków, całą operację blokował jednak do tej pory... Arsenal. Choć pomocnik nie zdołał przebić się do składu „Kanonierów”, ci wciąż mieli pierwszeństwo przy potencjalnym dalszym transferze.

Ekipa z Emirates Stadium została poinformowana o formalnej ofercie Milanu i miała siedem dni na reakcję. Ostatecznie Unai Emery i spółka postanowili, że nie widzą dla gracza miejsca w swoim zespole, woląc skoncentrować się na innych celach. Gianluca Di Marzio twierdzi, że to rozwiązuje sytuację, a transfer jest o krok od realizacji.

Algierczyk lada moment powinien dołączyć do „Diavolo”, a Empoli zarobi na jego karcie zawodniczej 16 milionów euro. Tym samym Milan sfinalizuje swój czwarty transfer tegorocznego okna transferowego. Wcześniej wykupiony został Franck Kessié, a do drużyny dołączyli również Theo Hernandez oraz Rade Krunić.

Ten ostatni jest dobrze znany Bennacerowi, ponieważ obaj grali razem w Empoli. To w sporej mierze dzięki nim „Azzurri” do końca pozostawali w walce o utrzymanie w Serie A, choć koniec końców ta batalia zakończyła się niepowodzeniem. Mimo spadku niemalże pewne było, że obaj nie zostaną jednak w Serie B.


Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy