Arsenal z drugim letnim transferem. Albert Sambi Lokonga w Premier League [OFICJALNIE]

Arsenal z drugim letnim transferem. Albert Sambi Lokonga w Premier League [OFICJALNIE] fot. Arsenal
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Arsenal

Arsenal potwierdził zakontraktowanie Alberta Sambiego Lokongi z Anderlechtu.

21-letni pomocnik związał się z „Kanonierami” długoterminowym kontraktem. Jak informował kilka dni temu Fabrizio Romano, Arsenal zapłaci Anderlechtowi 17,5 miliona euro podstawowej kwoty transferowej. Bonusy mogą zwiększyć ją do 22 milionów.

Lokonga jest wychowankiem Anderlechtu. W jego pierwszej drużynie rozegrał do tej pory 78 meczów, notując trzy trafienia i siedem asyst. W ostatnim sezonie pojawiał się na murawie 37 razy. Z reguły był wystawiany jako defensywny pomocnik. W drugiej części rozgrywek występował jako kapitan belgijskiego zespołu.

Zawodnik ma na koncie mecze w reprezentacjach Belgii do lat 17, 19 i 21. W tym roku został też powołany do pierwszej kadry, ale jeszcze w niej nie zadebiutował.

To drugi letni transfer Arsenalu. Wcześniej londyńczycy pozyskali Nuno Tavaresa z Benfiki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy