Arsenio Iglesias zmarł w wieku 92 lat

Arsenio Iglesias zmarł w wieku 92 lat
Redakcja
Redakcja
Źródło: Deportivo La Coruna

Były hiszpański piłkarz i trener, Arsenio Iglesias, zmarł 5 maja w wieku 92 lat.

Karierę w LaLidze rozpoczął w 1951 roku jako zawodnik Deportivo La Coruña. Występował tam przez sześć sezonów, strzelając 34 bramki w 146 meczach. Później, po spadku Deportivo, grał także dla Sevilli, Granady i Realu Oviedo. Piłkarską karierę zakończył natomiast w wieku 35 lat w Albacete Balompié.

Jako trener prowadził Deportivo La Coruña czterokrotnie. W 1971 roku, podczas pierwszej kadencji, udało mu się awansować z tym zespołem do LaLigi. Po raz drugi dokonał tego w 1991 roku.

Największe sukcesy Arsenio Iglesias osiągał jednak z drużyną „Super Depor” w latach 1992-1995. Wówczas dwukrotnie zajmował drugie miejsce w LaLidze i raz kończył rozgrywki na trzeciej pozycji. Zdobył ponadto Puchar Króla i po raz pierwszy awansował z tym zespołem do europejskich pucharów.

W 1994 roku Deportivo La Coruña przegrało tytuł mistrzowski w ostatniej kolejce przez niewykorzystany rzut karny Miroslava Đukicia przeciwko Valencii. W tym samym sezonie Paco Liaño ustanowił rekord czystych kont w LaLidze, który teraz ma szansę pobić Marc-André ter Stegen.

W 1996 roku Iglesias został tymczasowym trenerem Realu Madryt, zastępując Jorge Valdano. Poprowadził jednak drużynę „Królewskich” zaledwie w 21 spotkaniach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy