Arthur powiedział „tak”. Odchodzi z FC Barcelony

Arthur powiedział „tak”. Odchodzi z FC Barcelony
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Gerard Romero (RAC1)

Arthur zgadza się na transfer do Juventusu. Według Gerarda Romero z rozgłośni RAC1, to Dani Alves odegrał kluczową rolę w zmianie nastawienia rodaka do wyjazdu do Italii.

Kiedy pod koniec kwietnia FC Barcelona zgodziła się na rozpoczęcie przez Juventus negocjacji z Brazylijczykiem, licząc na szybki angaż Miralema Pjanicia, 23-latek nie zamierzał nawet rozmawiać z turyńczykami. Mając to na uwadze, Katalończycy zaczęli szukać innej możliwości pozyskania Bośniaka, lecz takowej nie znaleźli. I gdy wydawało się, że z transferu nici, nieoczekiwanie piłkarz z Kraju Kawy zaczął otwierać się na wyjazd do Włoch.

Jak podaje hiszpański dziennikarz, stało się tak za sprawą Daniego Alvesa. Prawy obrońca, który w przeszłości bronił barw „Dumy Katalonii” oraz „Starej Damy”, przed kilkoma dniami w rozmowie z Arthurem miał bardzo zachwalać klub z Allianz Stadium. W efekcie jego rodak zmienił swoje nastawienie, co pozwoliło obu ekipom na wypracowanie porozumienia w kwestii transferu.

Na ostatnim etapie konsensus osiągnąć musi jeszcze utalentowany pomocnik, jednak to wydaje się kwestią czasu, sądząc po doniesieniach Romero. Według niego 20-krotny reprezentant „Canarinhos” już szuka domu w Turynie. Tym samym operacja zdaje się zmierzać do końca. Brazylijczyk zarobi

Pjanić w bieżących rozgrywkach brał udział w 35 spotkaniach i zanotował trzy trafienia oraz cztery asysty. W tym samym czasie Arthur wybiegał na boiska 27 razy, zaznaczając swoją obecność czterema bramkami i taką samą liczbą ostatnich podań.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy