Artur Wichniarek krytykuje decyzję Czesława Michniewicza. „Mentalnie gość jest rozłożony na łopatki”

Artur Wichniarek krytykuje decyzję Czesława Michniewicza. „Mentalnie gość jest rozłożony na łopatki” fot. FotoPyK
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Prawda Futbolu

Karol Linetty, po niezbyt udanych zawodach z Holandią, nie otrzymał od Czesława Michniewicza szansy z Walią, spędzając mecz na trybunach. W obronie pomocnika stanął Artur Wichniarek, który otwarcie skrytykował decyzję selekcjonera.

27-letni środkowy z Torino o początku swej przygody z polską reprezentacją wzbudza mieszane odczucia. Wychowanek Lecha Poznań uzbierał w narodowym trykocie już 42 występy, lecz trudno przyznać, by kiedykolwiek cieszył się w nim wysoką pozycją.

Podczas niedawnego starcia z Holandią w ramach Ligi Narodów Linetty wybiegł na murawę od pierwszych minut, tworząc duet w linii pomocy z Grzegorzem Krychowiakiem, który również wzbudza u rodzimych kibiców mieszane odczucia.

Pomocnik z numerem ósmym nie prezentował się dobrze z Holendrami, jak większość podopiecznych Michniewicza, co poskutkowało zdjęciem go z placu boju już po upływie pierwszej połowy.

Artur Wichniarek, stały ekspert platformy Viaplay i częsty gość programów o tematyce piłkarskiej, uważa, że ta decyzja może wpłynąć destrukcyjnie na przyszłość Linettego w kadrze. 45-latek podczas programu „Prawda Futbolu” nie krył swych pretensji wobec selekcjonera.

- Linetty zagrał słaby mecz, przez co dostawał - za przeproszeniem - po dupie. Każdy jedzie po nim, że się nie nadaje, że zagrał w kadrze narodowej 44 mecze [drobny błąd, gdyż tych ma na koncie 42] i wszystkie słabe albo bardzo słabe. I co się dzieje? Na dwa mecze przed pierwszym na mistrzostwach świata, facet z pierwszej jedenastki ląduje na trybunach. Mentalnie gość jest rozłożony na łopatki, jak Gołota po walce z Tysonem - oznajmił były napastnik berlińskiej Herthy.

Emerytowany piłkarz w całej sytuacji widzi przede wszystkim kilka przewinień Michniewicza. Ten, zdaniem Wichniarka, zastosował złą taktykę na starcie z wyżej notowanym rywalem, ograniczając tym samym umiejętności swych zawodników.

- To, że Linetty zagrał beznadziejnie, nie do końca jest jego winą. Bardziej była to wina taktyki, którą zastosował szkoleniowiec. O tym powinien powiedzieć na konferencji pomeczowej Czesław Michniewicz - skwitował wyraźnie poruszony ekspert.

Reprezentacja Polski myśli już intensywnie o katarskim mundialu, na którym głównym celem wydaje się wyjście z grupy. Przed wyjazdem do saudyjskiego królestwa „Biało-Czerwonych” czeka kontrolne starcie z Chile.

Sparing odbędzie się 16 listopada 2022 roku. Już następnego dnia Robert Lewandowski i spółka wylecą do Kataru.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Sergio Busquets wybrał nowy zespół Sergio Busquets wybrał nowy zespół Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy