Arturo Vidal negocjuje odejście z Barcelony

Arturo Vidal negocjuje odejście z Barcelony
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Sport

Prowadzone są w ostatnich dniach negocjacje w kwestii przeprowadzki Arturo Vidala z FC Barcelony do Interu Mediolan.

Od kilku tygodni w mediach trwa dyskusja na temat przyszłości Arturo Vidala. Mało prawdopodobne wydaje się, by pozostał on na Camp Nou. Działacze zdają sobie sprawę, że Chilijczyk ma już swoje lata i proponowanie mu lukratywnego kontraktu, jakiego wymaga, mija się z celem.

Najbliższe okno transferowe będzie zatem ostatnim momentem, by zarobić na nim jakiekolwiek pieniądze. Jego umowa z Barceloną obowiązuje bowiem do 30 czerwca 2021 roku. Chęć pozyskania pomocnika przejawia Inter Mediolan.

Mistrzowie Hiszpanii dokonali już wyceny swojego piłkarza. Chcą otrzymać za jego kartę blisko 20 milionów euro. Włosi nie są jednak skorzy do płacenia takiej kwoty. Ponadto nie przejawiają zainteresowania, by Vidal został włączony w transakcję związaną z przeprowadzką na Camp Nou Lautaro Martíneza.

Sam piłkarz natomiast nalega na przeprowadzkę na Półwysep Apeniński. Ważną postacią w całej sprawie jest też szkoleniowiec Interu Mediolan, Antonio Conte, który doskonale zna pomocnika i bardzo ceni sobie jego umiejętności. Wie, że mógłby on odegrać w jego drużynie znaczącą rolę. 

Jeśli oba kluby nie dojdą do porozumienia, na horyzoncie pojawiła się jeszcze jedna możliwość. Całej sprawie przygląda się Manchester United, który w razie niepowodzenia wspomnianych negocjacji, mógłby wkroczyć do gry.

32-latek rozegrał w tym sezonie łącznie 31 meczów. W tym czasie zdobył sześć goli. Do swojego dorobku dorzucił trzy asysty.

Vidal, który w latach 2011-2015 występował w Juventusie, ma zdecydowanie preferować właśnie powrót do Serie A.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Vuković o potencjalnym powrocie Boruca do Legii Vuković o potencjalnym powrocie Boruca do Legii Barcelona: Umtiti kontuzjowany Barcelona: Umtiti kontuzjowany Milik powiedział „tak” Juventusowi Milik powiedział „tak” Juventusowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy