AS: Mariano Díaz mógł zagrać w Schalke

AS: Mariano Díaz mógł zagrać w Schalke fot. Real Madryt
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AS

W końcówce okna transferowego zarówno w Hiszpanii, jak i Francji czy Niemczech, o Mariano Díaza walczyło kilka klubów. Koniec końców pozostał on w Realu Madryt, odrzucając po drodze niezwykle lukratywną ofertę Schalke.

Dominikańczyk przez cały okres przygotowawczy wziął udział jedynie w obu meczach Audi Cup (z Tottenhamem i Fenerbahçe), lecz pomimo tego ani myślał odchodzić z Santiago Bernabéu. Nie pomogły rozmowy z władzami klubu (które notabene jego numer przekazały Edenowi Hazardowi), ani jasne komunikaty od Zinédine’a Zidane’a, który liczył, że ostatecznie 26-latek zmieni zdanie i przed końcem okna podpisze umowę z innym pracodawcą.

W istocie, w deadline day jego angażem interesowało się sporo klubów, z Schalke na czele. „Czeladnicy” zaoferowali mu nawet zapłacenie pełnej gaży za już rozpoczęty sezon, która wynosiłaby cztery miliony euro netto, a dodatkowo miejsce w podstawowym składzie, ale nawet to nie przekonało zawodnika do zmiany klubowych barw. Pozostał on wierny Realowi Madryt, gdzie choć nie gra za często, ma być niezwykle szczęśliwy.

Mariano Díaz liczy przy tym, że podczas długiego sezonu „Zizou” da mu kilka szans do zaprezentowania swoich umiejętności. Pomóc w tym mogłoby utrzymanie przez Francuza systemu gry z dwoma napastnikami. Wówczas były piłkarz Olympique’u Lyon pełniłby rolę zmiennika dla Karima Benzemy i Luki Jovicia. Czas pokaże, czy tak też będzie.

26-latek w poprzedniej kampanii uzbierał 22 występy, które okrasił czterema trafieniami. Jego umowa traci ważność w połowie 2023 roku.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Szymon Marciniak poprowadzi finał europejskiego pucharu? Jest na wąskiej liście kandydatów Szymon Marciniak poprowadzi finał europejskiego pucharu? Jest na wąskiej liście kandydatów Transfermarkt: 10 najwyżej wycenianych Brazylijczyków do lat 21 Transfermarkt: 10 najwyżej wycenianych Brazylijczyków do lat 21 Lublinianka się wzmacnia. OFICJALNIE: Tomasz Brzyski i Grzegorz Bonin w czwartej lidze Lublinianka się wzmacnia. OFICJALNIE: Tomasz Brzyski i Grzegorz Bonin w czwartej lidze OFICJALNIE: Mateusz Maćkowiak w Śląsku Wrocław OFICJALNIE: Mateusz Maćkowiak w Śląsku Wrocław Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy