AS Monaco doszło do porozumienia z dwoma piłkarzami Montpellier

AS Monaco doszło do porozumienia z dwoma piłkarzami Montpellier
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: France Football

Francuskie media informują, że AS Monaco ma już za sobą kwestie uzgodnienia umów z Rubenem Aguilerem i Benjaminem Lecomte.

Po rozczarowującym sezonie „Czerwono-Biali” w przyszłej kampanii będą chcieli odkupić swoje winy. Pomóc w tym ma odświeżony skład. W tym celu dyrekcja klubu z Księstwa Monako skontaktowała się z prawym defensorem oraz golkiperem Montpellier.

Jak informuje „France Football”, rozmowy przyniosły pozytywny efekt w postaci ustalenia warunków pięcioletnich kontraktów. Teraz przed 17. ekipą Ligue 1 najtrudniejsza część zadania. Mianowicie, wypracowanie konsensusu z pracodawcą obu graczy. Niemniej, przedstawiciele Monaco pozytywnie zapatrują się do całej operacji i ich celem jest domknięcie obu transakcji do końca bieżącego sezonu.

Ruben Aguilar to 26-letni prawy obrońca, który jest związany z Montpellier od lata 2017 roku. W tym czasie zanotował 68 występów, trafienie i siedem asyst. Jego umowa traci ważność już za rok.

Benjamin Lecomte dołączył do obecnej ekipy w tym samym roku co Aguilar. Z tą różnicą, że jego dotychczasowy kontrakt wiąże go z MHSC aż do 30 czerwca 2023 roku. Zatem monakijczycy muszą przygotować się na spory wydatek. 28-letni bramkarz jak dotąd rozegrał 79 spotkań, w których 25 razy nie dał się pokonać. 

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy