2024-09-19 22:42:47; Aktualizacja: 1 tydzień temu
AS Monaco prowadzi z FC Barceloną! Sensacyjna porażka jest tuż za rogiem [WIDEO] Fot. GoalsXtra [Twitter]
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Transfery.info

FC Barcelona w czwartkowym meczu z AS Monaco już od dziesiątej minuty gra w osłabieniu. Pomimo tego do przerwy udało jej się jeszcze wyrównać wynik na 1-1, ale w drugiej odsłonie to gospodarze raz jeszcze doszli do głosu. Trafienie na 2-1 w 71. minucie zanotował George Ilenikhena. Sensacyjna porażka ekipy z Katalonii jest już o krok.

FC Barcelona źle rozpoczęła czwartkowy mecz Ligi Mistrzów z AS Monaco. Już w dziesiątej minucie murawę opuścić musiał Eric García, któremu arbiter pokazał czerwoną kartkę. Hiszpański obrońca sfaulował rywala przed własnym polem karnym, po tym jak fatalnego błędu dopuścił się bramkarz Marc-André ter Stegen.

Na tym jednak się nie skończyło, ponieważ sześć minut później gospodarze mogli cieszyć się z prowadzenia, które zapewnił im Maghnes Akliouche. Barcelona nie chciała jednak się łatwo poddać, dlatego też jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Lamine Yamal.

Kibice na następne konkrety musieli czekać do 71. minuty. Właśnie wtedy AS Monaco raz jeszcze doszło do głosu, a bohaterem akcji został George Ilenikhena.

Nigeryjski napastnik w tej sytuacji był ustawiony wysoko, a jego kolega obsłużył go świetnym długim zagraniem. Brak pozycji spalonej spowodował, że dosłownie chwilę później stanął on oko w oko z niemieckim golkiperem, który finalnie skapitulował.

Mecz powoli dobiega końca, a więc Barcelona z każdą minutą zbliża się do sensacyjnej porażki na otwarcie nowej edycji Ligi Mistrzów.