AS Roma i Valencia po obrońcę Strasbourga. Simakan w styczniu zmieni klub?!

AS Roma i Valencia po obrońcę Strasbourga. Simakan w styczniu zmieni klub?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: L’Équipe

Mohamed Simakan trafił na radary Valencii oraz Romy.

Zarówno „Nietoperze”, jak i „Wilki” mają ogromne problemy z obsadzeniem prawej strony obrony. W związku z tym niewykluczone, że już w styczniu sięgną po nowego defensora.

Valencia od końcówki sierpnia musi sobie radzić bez Cristiano Picciniego, który złamał rzepkę. Z kolei urazy Alessandro Florenziego i Davide Zappacosty przyprawiają o ból głowy Paulo Fonsekę, trenera Romy.

Panaceum na problemy obu ekip może być Mohamed Simakan, który od początku bieżącego sezonu zbiera znakomite recenzje nad Sekwaną. Obecnie 19-letni Francuz ma na swoim koncie 14 spotkań, z czego pięć uzbierał w kwalifikacjach do Ligi Europy.

Swoją dobrą formą zwrócił on uwagę odpowiednio przedstawiciela LaLiga i Serie A i według „L’Équipe” niezwykle poważnie rozważają oni złożenie oferty za rosłego obrońcę (187 centymetrów wzrostu), który z powodzeniem może występować na środku defensywy. Świadczy o tym fakt, że w ostatnich dniach oba kluby gromadziły niezbędne informacje o graczu posiadającym gwinejskie korzenie.

Tym samym Simakan, którego umowa wygasa 30 czerwca 2021 roku, wkrótce może zmienić pracodawcę. Dodajmy, że wcześniej szkolił się on w akademii Olympique’u Marsylia, lecz tam się na nim nie poznano, na czym skorzystał Strasbourg.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy