AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer

AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer fot. Raffaele Conti 88 / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio

AS Roma prowadzi zaawansowane rozmowy z Galatasaray w kwestii ustalenia warunków przeprowadzki Nicolò Zaniolo. Sam zawodnik jest otwarty na dołączenie do zespołu ze Stambułu - poinformował Gianluca Di Marzio.

Ofensywny pomocnik zaskoczył władze „Giallorossich” w końcowej fazie zimowego okna transferowego, zwracając się się nich z prośbą o umożliwienie mu dokonania zmiany pracodawcy w połowie trwających rozgrywek. Przedstawiciele ekipy ze Stadio Olimpico nie zamierzali w tej sytuacji nakłaniać piłkarza do zmiany stanowiska i zgodziły się na przedwczesne zakończenie współpracy w przypadku otrzymania atrakcyjnej propozycji.

Nicolò Zaniolo liczył zapewne na zaliczenie przeprowadzki do Milanu. Aktualny mistrz Włoch nie wystosował jednak satysfakcjonującej oferty za 23-letniego zawodnika, co bardzo szybko zamknęło temat hitowej przeprowadzki reprezentanta kraju wewnątrz Serie A.

Z niepowodzenia „Rossonerich” postanowiło skorzystać Bournemouth, które spełniło oczekiwania Romy. Wówczas swój sprzeciw wobec zaliczenia transferu do Premier League wyraził ofensywny pomocnik, co spotkało się z niezadowoleniem „Giallorossich”, którzy otwarcie zakomunikowali, że ewentualne pozostanie piłkarza na Stadio Olimpico przekreśli jego szanse na rozegranie kolejnych spotkań w obecnym sezonie.

Reprezentant Włoch przemyślał w tej sytuacji całą sprawę i zgodził się dołączyć do „Wisienek”. Te podjęły w międzyczasie rozmowy z Sassuolo i domykały już pozyskanie Hameda Juniora Traorè, co przekreśliło opcję sprowadzenia Zaniolo.

Tym samym 23-letni zawodnik znalazł się w potrzasku i wydawało się, że w trwających rozgrywkach nie zobaczymy go już na boisku.

Pomocną dłoń w jego kierunku wyciągnęli jednak dwaj giganci tureckiego futbolu - Galatasaray i Fenerbahçe, gdzie zimowe okno transferowe dobiega końca 8 lutego.

Oba zespoły nawiązały stosowny kontakt z Romą i następnie do konkretów przeszli ci pierwsi, co momentalnie spotkało się z przychylnością ofensywnego pomocnika do zaliczenia przeprowadzki do Süper Lig.

Gainluca Di Marzio przekonuje, że przedstawiciele „Lwów” wystosowali „Giallorossim” ofertę sięgającą około 22 milionów euro z wliczonymi oraz łatwymi do osiągnięcia bonusami - podstawa ma wynieść 15 milionów euro.

Z kolei sam Zaniolo dostał propozycję podpisania kontraktu z gwarantowaną pulą zarobków opiewającą na około trzy miliony euro na sezon do końca czerwca 2027 roku.

Reprezentant Włoch jest gotowy przystać na takie warunki, ale oczekuje wpisania do umowy atrakcyjnej klauzuli odstępnego.

Ekipa ze Stambułu wyraża otwartość do zainkasowania w przyszłości w ten sposób 35 milionów euro na sprzedaży reprezentanta Włoch. Ten pragnie jednak, by ta suma była trochę niższa.

W tej sytuacji należy zakładać, że 23-letni zawodnik nie pragnie zbyt długo kontynuować kariery w Turcji i być może liczy na to, że już latem zgłosi się po niego klub, w którym chciałby spędzić znacznie dłuższy okres.

Zaniolo trafił do Romy z Interu Mediolan za 4,5 miliona euro w ramach rozliczenia przeprowadzki Radji Nainggolana w połowie 2018 roku.

W trwających rozgrywkach wystąpił w siedemnastu meczach, notując w nich dwa trafienia oraz trzy asysty.

Obecnie ofensywny pomocnik przebywa na zwolnieniu lekarskim, które przedstawił klubowi w obliczu napiętej sytuacji wokół jego osoby oraz niechęci kibiców do przywdziewania przez niego w jakikolwiek sposób barw ekipy ze Stadio Olimpico.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Victor Osimhen priorytetem transferowym giganta. Sporą rolę może odegrać stary znajomy piłkarza Victor Osimhen priorytetem transferowym giganta. Sporą rolę może odegrać stary znajomy piłkarza Klub Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdżą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Klub Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdżą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy