AS Roma o krok od pozyskania napastnika. Transferowy rekord kraju odłożony w czasie

AS Roma o krok od pozyskania napastnika. Transferowy rekord kraju odłożony w czasie fot. Aerial-motion / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio

AS Roma ustaliła wszystkie kluczowe warunki transferu Eldora Shomurodova z Genoi - poinformował Gianluca Di Marzio.

Trener José Mourinho zapoznał się już z sytuacją panującą w zespole z Serie A i następnie zażyczył sobie sprowadzenia zastępcy dla kontuzjowanego Leonardo Spinazzoli i środkowego napastnika.

Ekipa ze Stadio Olimpico spełni obie prośby portugalskiego szkoleniowca i zakontraktuje mu odpowiednio Matíasa Viñę z Palmeiras i Eldora Shomurodova z Genoi.

Ten pierwszy przebywa już od kilku dni we Włoszech i został wysłany na obowiązkową kwarantannę po przybyciu do europejskiego kraju z Brazylii. Po jej zakończeniu przejdzie obligatoryjne testy medyczne oraz podpisze przygotowaną dla niego umowę.

Gianluca Di Marzio przekonuje, że w przypadku drugiego z wymienionych zawodników osiągnięto pełne porozumienie w czwartkowy wieczór w kwestii jego wypożyczenia z zawartą opcją przymusowego wykupu.

26-latek przejdzie niezbędne badania w poniedziałek i jeżeli nie wykażą one niczego niepokojącego, to trafi on do „Giallorossich” w ramach transferu czasowego za 2,5 miliona euro i po sezonie zostanie sprowadzony na stałe za kolejne 17,5 miliona euro. „Rossoblu” będą mogli w przyszłości otrzymać jeszcze 10 procent z sumy ewentualnej kolejnej sprzedaży ofensywnego gracza.

Shomurodov stanie się bohaterem największej transakcji z udziałem piłkarza z Uzbekistanu po wykupieniu go przez Romę. Poprzedni także należy do niego za sprawą przeprowadzki do Genoi z Rostowa za 7,5 miliona euro w październiku ubiegłego roku.

Środkowy napastnik wystąpił od tego momentu w 32 meczach włoskiego klubu, w których strzelił osiem goli oraz zanotował dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Mistrzostwa Świata: Drabinka i terminy meczów fazy pucharowej. Finał Europa kontra Ameryka Południowa wielce prawdopodobny Mistrzostwa Świata: Drabinka i terminy meczów fazy pucharowej. Finał Europa kontra Ameryka Południowa wielce prawdopodobny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy