AS Roma: Odwołanie rozpatrzone pozytywnie. Fonseca będzie mógł usiąść na ławce w meczu z Milanem

AS Roma: Odwołanie rozpatrzone pozytywnie. Fonseca będzie mógł usiąść na ławce w meczu z Milanem
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FIGC

Sąd Apelacyjny Włoskiego Związku Piłki Nożnej częściowo zaakceptował odwołanie Romy dotyczące zawieszenia na dwa spotkania Paulo Fonseki. Oznacza to, że Portugalczyk będzie jednak mógł dyrygować swoimi piłkarzami z ławki w hitowym meczu z Milanem.

46-latek otrzymał czerwoną kartkę tuż po końcowym gwizdku starcia z Cagliari Calcio, kiedy to ruszył on w kierunku arbitra głównego i zaczął wymachiwać przed nim rękoma, przy okazji wytykając mu błędy. W efekcie Włoski Związek Piłki Nożnej zawiesił portugalskiego trenera na dwa spotkania.

Władze Romy nie zostawiły jednak tak tego i postanowiły się odwołać od tej decyzji. Ku ich zadowoleniu, wniosek częściowo został zaakceptowany. Tym samym Paulo Fonseca nie będzie obecny na ławce trenerskiej jedynie w meczu z Sampdorią. Natomiast w następnej kolejce, kiedy rzymianie zmierzą się z Milanem, wszystko wróci do normy.

„Wilki” po siedmiu seriach spotkań zajmują piąte miejsce w tabeli Serie A, tracąc do SSC Napoli, które okupuje ostatnią pozycję gwarantującą grę w Lidze Mistrzów, raptem jeden punkt.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy