AS Roma: Paulo Fonseca zawieszony. Portugalczyka zabraknie na ławce w meczu z Milanem!

AS Roma: Paulo Fonseca zawieszony. Portugalczyka zabraknie na ławce w meczu z Milanem!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Lega Seria A

Władze Serie A postanowiły zawiesić na dwa mecze Paulo Fonsecę, który już po końcowym gwizdku w meczu Romy z Cagliari otrzymał czerwoną kartkę.

W minioną niedzielę rzymianie podejmowali na Stadio Olimpico ekipę ze stolicy Sardynii i choć od początku dłużej utrzymywali się przy piłce, pierwsi gola strzelili przyjezdni. Doszło do tego w dosyć kontrowersyjnych okolicznościach, kiedy to Davide Massa dopatrzył się u Amadou Diawary zagrania ręką i odgwizdał rzut karny.

Następnie miejscowi wyrównali po bramce samobójczej autorstwa Luki Ceppitellego i wydawało się, że to może być pozytywny impuls, który popchnie ich do końcowego zwycięstwa. Niewiele brakowało, a ten scenariusz by się sprawdził. Na przeszkodzie stanęli jednak arbitrzy, którzy nie uznali trafienia Nikoli Kalinicia z ostatniej minuty regulaminowego czasu gry, choć początkowo nie zauważyli żadnego złamania przepisów.

Po ostatnim gwizdku sztab szkoleniowy oraz piłkarze Romy mieli o to pretensje do sędziego głównego, a emocji opanować szczególnie nie mógł Paulo Fonseca. Konsekwencją tego była czerwona kartka, za którą władze Serie A postanowiły ukarać portugalskiego trenera dwumeczowym zawieszeniem. Ponadto musi on zapłacić dziesięć tysięcy euro grzywny.

Kary nie uniknie także klub, na barki którego spłynęła grzywna w wysokości 15 tysięcy euro. Wynika to z faktu, że na ławce trenerskiej znalazł się Nuno Romano, a więc jeden z trenerów przygotowania fizycznego, który nie posiada do tego odpowiednich uprawnień ((on także został upomniany czerwonym kartonikiem). 29-latek dodatkowo wkroczył na boisko, gdzie w sposób ironiczny oklaskiwał decyzje Davide Massy.

Oznacza to, że Paulo Fonseca nie będzie obecny na ławce trenerskiej „Wilków” w meczach z Sampdorią oraz Milanem, które zostaną rozegrane odpowiednio 20 i 27 października.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Aymeric Laporte gotowy na odejście z Manchesteru City. Klub już wytypował potencjalnego następcę Aymeric Laporte gotowy na odejście z Manchesteru City. Klub już wytypował potencjalnego następcę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy