AS Roma szuka nowego bramkarza. José Mourinho wytypował TRZECH kandydatów, w tym Wojciecha Szczęsnego

AS Roma szuka nowego bramkarza. José Mourinho wytypował TRZECH kandydatów, w tym Wojciecha Szczęsnego fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: La Gazetta dello Sport

Rui Patrício z Wolverhampton, Hugo Lloris z Tottenham i Wojciech Szczęsny z Juventusu znaleźli się na liście bramkarzy wytypowanych przez José Mourinho do zasilenia szeregów Romy - poinformowała „La Gazetta dello Sport”.

Przedstawiciele „Giallorossich” rozglądają się od pewnego czasu za nowym numerem jeden po tym, jak postanowili dać wolną rękę na poszukiwanie nowego pracodawcy Pau Lópezowi i Robinowi Olsenowi oraz nie zdecydowali się na przedłużenie wygasających umów z Antonio Mirante i Simone Farellim.

Tym samym w kadrze stołecznego zespołu ma pozostać tylko Daniel Fuzato przewidziany do pełnienia funkcji zmiennika pierwszego golkipera, a tym może zostać Rui Patrício, Hugo Lloris lub Wojciech Szczęsny.

Dziennikarze „La Gazetta dello Sport” przekonują, że José Mourinho właśnie w tej trójce widzi swojego bramkarza numer jeden w prowadzonej przez siebie Romie.

Wspomniane źródło największe szanse na zasilenie szeregów drużyny ze Stadio Olimpico daje rodakowi szkoleniowca, który z uwagi na wygasający za rok kontrakt z Wolverhampton miałby być dostępny do zgarnięcia za 7-8 milionów euro.

Podobną sumę trzeba by było wyłożyć na reprezentanta Francji, który miał przyjemność współpracować z Portugalczykiem w Tottenhamie.

W najgorszej sytuacji z tej trójki znajduje się Szczęsny. Polak jest formalnie związany z Juventusem do 30 czerwca 2024 roku i dlatego jego ewentualna przeprowadzka wewnątrz Serie A mogłaby pochłonąć przynajmniej 20 milionów euro, gdyby „Stara Dama” sprowadziła Gianluigiego Donnarummę.

31-latek ma jednak przewagę nad konkurentami w postaci doskonałej znajomości tamtejszych rozgrywek oraz faktu, że w latach 2015-2017 występował już w „Giallorossich”.

„La Gazetta dello Sport” zauważa też, że w obsadę bramki Romy zaangażował się Mino Raiola, który zaoferował rzymskiemu klubowi usługi Alphonse Areoli. Francuz mógłby przenieść się na Stadio Olimpico na zasadzie wypożyczenia lub definitywnie za około 15 milionów euro z PSG.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa zastąpi Josué jej byłym gwiazdorem? „Warto monitorować tę sprawę” Legia Warszawa zastąpi Josué jej byłym gwiazdorem? „Warto monitorować tę sprawę” Ekspert nie ma wątpliwości w sprawie następcy Christophe'a Galtiera w PSG. „To jedyny szkoleniowiec, który może tam przetrwać” Ekspert nie ma wątpliwości w sprawie następcy Christophe'a Galtiera w PSG. „To jedyny szkoleniowiec, który może tam przetrwać” OFICJALNIE: Niemcy bez gwiazdy w marcowych meczach OFICJALNIE: Niemcy bez gwiazdy w marcowych meczach Steven Gerrard znalazł nową pracę. Poza ławką trenerską [OFICJALNIE] Steven Gerrard znalazł nową pracę. Poza ławką trenerską [OFICJALNIE] Antonio Conte na wylocie z Tottenhamu Antonio Conte na wylocie z Tottenhamu Mateusz Bogusz odchodzi z Leeds United. Daleka przeprowadzka! Mateusz Bogusz odchodzi z Leeds United. Daleka przeprowadzka! Reprezentacja Polski: Obrońca wypadł z kadry na mecze z Czechami i Albanią [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Obrońca wypadł z kadry na mecze z Czechami i Albanią [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy