AS: Toni Kroos rozważa odejście z Realu Madryt. Możliwy hitowy transfer!

AS: Toni Kroos rozważa odejście z Realu Madryt. Możliwy hitowy transfer! fot. FotoPyk
Karol Brandt
Źródło: AS

Latem Real Madryt ma przejść gruntowną przebudowę składu. W tym czasie klub może opuścić kilku zawodników, w tym m.in. Toni Kroos.

Środkowy pomocnik trafił na Santiago Bernabéu w 2014 roku. Nastąpiło to po zakończeniu mundialu w Brazylii, który dla Niemców był niezwykle udany. Bayern Monachium zainkasował z tytułu sprzedaży 25 milionów euro, a do kwoty tej mogły zostać doliczone bonusy w wysokości czterech milionów euro. Po dołączeniu do „Królewskich”, 29-latek z miejsca wskoczył do podstawowego składu i za zaufanie odwdzięczał się znakomitą grą. To właśnie Toni Kroos utożsamiany jest z sukcesami madryckiego zespołu na gruncie europejskim (trzy puchary Ligi Mistrzów i tyle samo Superpucharów Europy). 

Bieżąca kampania jest najsłabsza, odkąd Niemiec dołączył do Realu Madryt. Środkowy pomocnik zatracił gdzieś swoje atuty. Dość powiedzieć, że w rewanżowym meczu z Ajaksem posłał aż jedenaście niecelnych podań (co dało 82% skuteczności podań przy jego średniej zazwyczaj przekraczającej 90%). Jakby tego było mało, po jednej ze strat Kroosa padł gol dla Holendrów.

Liczby 92-krotnego reprezentanta „Orłów” z tego sezonu prezentują się następująco: 38 spotkań, gol i sześć asyst. Według „AS-a” gracz już postanowił, że to odpowiednia chwila na zmianę otoczenia, a najpoważniejszych kandydatem do jego zakontraktowania jest Manchester United, który zabiegał o niego już w poprzednich latach (w 2014 i 2018 roku). 

Intencją klubu jest utrzymanie zawodnika w drużynie, lecz z pewnością nie będzie stawał mu na drodze, jeśli ten poprosi o wystawienie na listę transferową. Tym samym po rozterkach Raphaëla Varane’a przyszła kolej na Toniego Kroosa. To właśnie Niemiec może zrobić miejsca dla kogoś z dwójki Paul Pogba-Christian Eriksen.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy