AS: Tottenham znalazł następcę Eriksena?! Negocjacje w toku!

AS: Tottenham znalazł następcę Eriksena?! Negocjacje w toku! fot.
Karol Brandt
Źródło: AS

Christian Eriksen latem może odejść z Tottenhamu Hotspur. O Duńczyka usilnie stara się bowiem Real Madryt. Niewykluczone, że nim do tego dojdzie, „Koguty” pozyskają innego gracza z LaLiga - Giovaniego Lo Celso.

Finalista Ligi Mistrzów może stracić 27-letniego rozgrywającego. Jego umowa wygasa już za rok, a według hiszpańskich mediów wszystkie przedstawione propozycje przedłużenia z nim współpracy zostały odrzucone. To wymusza na władzach Tottenhamu Hotpsur sprzedaż, a najpoważniejsze zainteresowanie Duńczykiem wyraża Real Madryt.

Początkowo „Koguty” stawiały „Królewskim” trudne warunki, lecz z czasem nieco spuściły z tonu i ostatecznie porozumienie może zostać zawarte przy kwocie poniżej 100 milionów euro. Christian Eriksen także miał już ustalić warunki kontraktu z hiszpańskim klubem. Co prawda cena za jego usługi może jeszcze pójść w górę, gdy londyńczycy pokonają w finale Ligi Mistrzów Liverpool, lecz transfer i tak powinien dojść do skutku.

W międzyczasie Anglicy negocjują angaż następcy autora 10 trafień i 17 asyst w obecnym sezonie. „AS” donosi bowiem, że Tottenham Hotspur od kilku dni rozmawia z Reale Betis w sprawie Giovaniego Lo Celso. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, transfer Argentyńczyka, który przed miesiącem został wykupiony z Paris Saint-Germain za 22 miliony euro, zamknie się w kwocie 60 milionów euro. Należy jednak pamiętać, że 20% z całkowitej sumy transakcji trafi na konto mistrzów Francji. Odpowiednio przy 60 milionach będzie to 12 milionów zysku dla ekipy z Paryża. 

Tym samym przenosiny Christiana Eriksena na Santiago Bernabéu są coraz bardziej realne. Nim jednak do tego dojdzie, Tottenham Hotspur spróbuje pozyskać Giovaniego Lo Celso, który w minionym sezonie wybiegał na boisko 46 razy, a swoją obecność zaznaczył 16 trafieniami i sześcioma kluczowymi podaniami. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy