Astana zmuszona do sprzedaży napastnika. OFICJALNIE: Sotiriou, 44-krotny reprezentant Cypru, opuścił Kazachstan

Astana zmuszona do sprzedaży napastnika. OFICJALNIE: Sotiriou, 44-krotny reprezentant Cypru, opuścił Kazachstan fot. FK Astana
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Łudogorec Razgrad

Pieros Sotiriou nie jest już piłkarzem Astany. W obliczu trudnej sytuacji klubu, Kazachowie sprzedali zawodnika do Łudogorca Razgrad.

Po wywalczeniu czterech mistrzostw Kazachstanu z rzędu, Astana w ubiegłym roku zajęła dopiero trzecią lokatę. Wówczas główny sponsor wycofał się ze współpracy z klubem, a część piłkarzy została zmuszona do odejścia.

Jednym z nich jest Pieros Sotiriou, który nie miał trudności ze znalezieniem nowego pracodawcy. 28-letni środkowy napastnik trafił do Łudogorca Razgrad i będzie występował w trykocie z numerem 19.

Bułgarzy, w związku z trudną sytuacją finansową Kazachów, za transfer definitywny zapłacili około 800 tysięcy euro. Zawodnik podpisał umowę do 30 czerwca 2024 roku.

44-krotny reprezentant Cypru może poszczycić się sporym doświadczeniem w europejskich pucharach. Jeszcze gdy był związany z APOEL-em oraz Kopenhagą, zagrał 35 razy w Lidze Europy. Teraz pomoże nowym kolegom w walce o mistrzostwo oraz Puchar Bułgarii.

Sotiriou jest piątym zawodnikiem, który opuścił Astanę w zimowym oknie transferowym.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: PZPN otrzymał już wcześniej od rządu 50 milionów złotych na szkolenie Reprezentacja Polski: PZPN otrzymał już wcześniej od rządu 50 milionów złotych na szkolenie OFICJALNIE: Paulo Bento odchodzi z reprezentacji Korei Południowej. Czas na nową przygodę  OFICJALNIE: Paulo Bento odchodzi z reprezentacji Korei Południowej. Czas na nową przygodę  Joško Gvardiol na celowniku czterech potęg. Chorwat nie śpieszy się z transferem Joško Gvardiol na celowniku czterech potęg. Chorwat nie śpieszy się z transferem Luis Enrique może opuścić reprezentację Hiszpanii. Federacja znalazła ewentualnego następcę  Luis Enrique może opuścić reprezentację Hiszpanii. Federacja znalazła ewentualnego następcę  OFICJALNIE: Pierwszy winny porażki Niemców wskazany. Rozstanie z kadrą po 18 latach OFICJALNIE: Pierwszy winny porażki Niemców wskazany. Rozstanie z kadrą po 18 latach Mistrzostwa Świata: Stadium 974 gotowy do rozbiórki Mistrzostwa Świata: Stadium 974 gotowy do rozbiórki Samuraje nie potrafią strzelać karnych | Brazylijska samba Samuraje nie potrafią strzelać karnych | Brazylijska samba

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy