Aston Villa: Trzech kandydatów na nowego menedżera

Aston Villa: Trzech kandydatów na nowego menedżera fot. charnsitr / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Telegraph I Sky Sports

Aston Villa poinformowała w niedzielę o rozstaniu z Deanem Smithem, który prowadził zespół od października 2018 roku. Brytyjskie media piszą już o kandydatach na jego następcę.

Jako pierwszy temat podjął „The Telegraph”, który poinformował, że wśród kandydatów na nowego menedżera Aston Villi znajdują się Steven Gerrard oraz Ralph Hasenhüttl. Pierwszy z nich prowadzi obecnie Rangers FC, a drugi - Southampton.

Rangersi z dorobkiem 27 punktów i jednym meczem do rozegrania (właśnie mierzą się z Ross County i prowadzą 2:1) przewodzą tabeli szkockiej ekstraklasy. Drugi Celtic traci do nich jedno „oczko”. Drużyna Southampton w piątek pokonała z kolei samą Aston Villę 1:0 i ma 14 punktów w tabeli Premier League - o cztery więcej od ekipy z Birmingham.

Obowiązujące kontrakty obu trenerów oczywiście utrudnią ich zatrudnienie.

Sky Sports wymieniło trzeciego kandydata, który również ma aktualnie pracę, a mianowicie Kaspera Hjulmanda - selekcjonera reprezentacji Danii. 49-latek jest jej opiekunem od zeszłego roku. Na niedawnym EURO 2020 jego ekipa uległa w półfinale Anglii 1:2 po dogrywce. Brytyjscy dziennikarze podkreślają, że dobrze zna się on z dyrektorem sportowym Aston Villi Johanem Lange.

Klub z Birmingham plasuje się na piętnastej lokacie w tabeli Premier League. Po wydaniu latem 100 milionów euro jego władze oczekiwały innych wyników.

OFICJALNIE: Aston Villa zmienia menedżera

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County Manchester City kupuje za 42 miliony funtów Manchester City kupuje za 42 miliony funtów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy