Asysta Tymoteusza Puchacza przeciwko Bayernowi Monachium [WIDEO]

2024-09-14 21:54:38; Aktualizacja: 29 minut temu
Asysta Tymoteusza Puchacza przeciwko Bayernowi Monachium [WIDEO] Fot. TV
Mateusz Michałek Źródło: Viaplay

Sobotni mecz Bundesligi pomiędzy Holstein Kiel a Bayernem Monachium zakończył się wynikiem 1:6. Wartym odnotowania szczegółem jest asysta zaliczona w tym spotkaniu przez Tymoteusza Puchacza.

Asysta Tymoteusza Puchacza w meczu z Bayernem Monachium:

Holsten Kiel to beniaminek Bundesligi i w starciu z Bayernem Monachium mało kto dawał mu szanse. Podopieczni Vincenta Kompany'ego szybko wzięli sprawy w swoje ręce i prowadzili trzema bramkami już po 13. minutach. Najpierw gola strzelił Jamal Musiala, następnie zrobił to Harry Kane, a samobójcze trafienie zaliczył Nicolai Remberg. Przed przerwą napastnik z Anglii zdobył swoją drugą bramkę.

Po niej na murawie zameldował się Tymoteusz Puchacz. Reprezentant Polski zmienił Dominika Javorčka. Z biegiem czasu drużyna gości powiększyła prowadzenie za sprawą premierowego gola w jej barwach jednego z letnich nabytków. Na listę strzelców wpisał się Michael Olise. Pod koniec meczu gospodarze zanotowali jednak honorowe trafienie.

Puchacz popisał się dynamicznym wejściem lewym skrzydłem i dobrym dośrodkowaniem na głowę Armina Gigovicia, który pokonał Manuela Neuera.

25-letni Polak niedawno przeszedł do Holstein Kiel z Unionu Berlin. To jego drugi występ i pierwsza asysta w nowym trykocie. W poprzednim sezonie uzbierał ich 10 na poziomie 2. Bundesligi, będąc wypożyczony do 1. FC Kaiserslautern.

W sobotę ostatnie słowo należało do Bayernu. Kane wykorzystał rzut karny, ustalając wynik na 6:1.

Monachijczycy mają aktualnie na koncie komplet dziewięciu punktów, a ekipa z Kilonii nie sięgnęła na razie po ani jedno „oczko”.