Atalanta pozyskała następcę Papu Gómeza. OFICJALNIE: Kowałenko w Serie A

Atalanta pozyskała następcę Papu Gómeza. OFICJALNIE: Kowałenko w Serie A fot. Oleksandr Osipov / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Atalanta

Wiktor Kowałenko zamienił Szachtar Donieck na Atalantę.

Już pod koniec 2020 roku pojawiły się informacje, że bergamczycy ustalili z Ukraińcem warunki wstępnego kontraktu, który miał wejść w życie 1 lipca bieżącego roku. Transfer Papu Gómeza zmienił jednak pierwotne plany, a cała operacja została finalnie przeprowadzona już teraz.

Odejście blisko 25-letniego zawodnika w trakcie obowiązującej umowy z Szachtarem Donieck wiązało się naturalnie z koniecznością wypracowania porozumienia pomiędzy oboma klubami. Ostatecznie, z uwagi na fakt, iż latem byłby on dostępny jako wolny agent, zapłacono jedynie 700 tysięcy euro.

Atalanta w oficjalnym komunikacie nie poinformowała o długości kontraktu, ale można przypuszczać, że współpraca ma potrwać przynajmniej do 30 czerwca 2025 roku.

Wiktor Kowałenko był wyróżniającą się postacią na ukraińskich boiskach, a w barwach „Górników” zdobył ogromne doświadczenie. Zagrał w 199 spotkaniach, z czego w 24 w samej Lidze Mistrzów. W tym czasie strzelił 32 gole i zanotował 12 asyst.

Na razie nie wiadomo, czy zostanie on w Bergamo, gdyż już teraz chrapkę na jego wypożyczenie do końca sezonu ma chociażby Genoa.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Selekcjoner reprezentacji Danii z emocjonalną wypowiedzią po meczu z Finlandią EURO 2020: Selekcjoner reprezentacji Danii z emocjonalną wypowiedzią po meczu z Finlandią EURO 2020. Kardiolog Eriksena przekonany: Myślę, że wkrótce stanie na nogi EURO 2020. Kardiolog Eriksena przekonany: Myślę, że wkrótce stanie na nogi EURO 2020: Piękne zachowanie kibiców z Danii i Finlandii [WIDEO] EURO 2020: Piękne zachowanie kibiców z Danii i Finlandii [WIDEO] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] Christian Eriksen odzyskał przytomność Christian Eriksen odzyskał przytomność Fabio Paratici dołączył do Tottenhamu [OFICJALNIE] Fabio Paratici dołączył do Tottenhamu [OFICJALNIE] Buffon: Decyzja w przyszłym tygodniu. Jest zdecydowany faworyt Buffon: Decyzja w przyszłym tygodniu. Jest zdecydowany faworyt

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy