Atlético Madryt podjęło decyzję w sprawie przyszłości Antoine'a Griezmanna

Atlético Madryt podjęło decyzję w sprawie przyszłości Antoine'a Griezmanna fot. Oscar Barroso/IPA/SIPA/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Marca | Miquel Blázquez

Atlético Madryt skorzysta z opcji wydłużającej okres wypożyczenia Antoine'a Griezmanna z Barcelony - przekonuje „Marca”.

„Los Rojiblancos” zdążyli tuż przed zamknięciem poprzedniego letniego okna transferowego dopiąć transakcję z „Dumą Katalonii” dotyczącą ustalenia warunków nabycia tymczasowego prawa do korzystania z usług reprezentanta Francji.

Na mocy wypracowanego porozumienia ofensywny piłkarz wrócił na Wanda Metropolitano w ramach rocznego wypożyczenia za dziesięć milionów euro z zawartymi dwiema opcjami w umowie.

Pierwsza zakładała skorzystanie przez hiszpańską drużynę z prawa do przedłużenia pobytu Antoine'a Griezmanna w klubie przez kolejne dwanaście miesięcy. Natomiast druga zakładała dokonanie wykupu za 40 milionów euro po rozegraniu przez gracza połowy spotkań.

31-letni zawodnik spełnił określony wymóg, ale Atlético Madryt w obliczu niechęci do wyłożenia wspomnianych środków postanowiło odwlec w czasie moment sprowadzenia na stałe napastnika i aktywowała opcję następnego wypożyczenia, o czym informuje „Marca” i najprawdopodobniej sam piłkarz we wpisie zamieszczonym w mediach społecznościowych.

„Los Rojiblancos” zyskali jednocześnie w ten sposób furtkę do ewentualnego zrezygnowania z usług reprezentanta „Trójkolorowych”, ponieważ jego wykup za 40 milionów euro stanie się obligatoryjny w przypadku zgromadzenia połowy możliwych występów łącznie przez dwa sezony.

Nic nie wskazuje jednak na to, by Griezmann miał zostać celowo odsunięty na pewnym etapie rozgrywek od gry. Dlatego jego powrót na stałe do Atlético Madryt stanie się faktem w lipcu 2023 roku.

Miquel Blázquez uważa, że FC Barcelona zaoszczędzi łącznie na pozostaniu Francuza na Wanda Metropolitano i jego późniejszym definitywnym transferze około 135 milionów euro, czyli nieco więcej niż wydała na jego sprowadzenie przed startem sezonu 2019/2020 - 120 milionów euro.

Środkowy napastnik zakończył ostatnie rozgrywki z ośmioma trafieniami i siedmioma asystami w 36 występach na 48 możliwych do rozegrania meczów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Casemiro odchodzi z Realu Madryt. Rozpoczyna się wyścig z czasem OFICJALNIE: Casemiro odchodzi z Realu Madryt. Rozpoczyna się wyścig z czasem Borussia Dortmund komentuje plotki na temat transferu Cristiano Ronaldo. „Kocham tego zawodnika” Borussia Dortmund komentuje plotki na temat transferu Cristiano Ronaldo. „Kocham tego zawodnika” Wyjaśniona przyszłość Milana Škriniara Wyjaśniona przyszłość Milana Škriniara Premier League: Antonio Conte i Thomas Tuchel ukarani [OFICJALNIE] Premier League: Antonio Conte i Thomas Tuchel ukarani [OFICJALNIE] Chelsea z oficjalną ofertą za Pierre'a-Emericka Aubameyanga. 15 milionów funtów plus zawodnik Chelsea z oficjalną ofertą za Pierre'a-Emericka Aubameyanga. 15 milionów funtów plus zawodnik Real Madryt ma kandydata do transferu na miejsce Casemiro Real Madryt ma kandydata do transferu na miejsce Casemiro Manchester United szykuje nową ofertę za skrzydłowego. Łącznie 100 milionów euro Manchester United szykuje nową ofertę za skrzydłowego. Łącznie 100 milionów euro

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy