Atlético Madryt wznawia grę. Oferta za Allana

Atlético Madryt wznawia grę. Oferta za Allana fot. FotoPyk
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Tuttosport

Atlético Madryt przedstawiło konkretną propozycję Napoli za Allana.

Urodzony w Rio de Janeiro piłkarz od dawna wzbudza zainteresowanie europejskiej czołówki. Od stycznia intensywnie walczyło o niego Paris Saint-Germain, które także tego lata kilkukrotnie starało się przekonać neapolitańczyków do sprzedaży gwiazdy, lecz jak do tej pory nieskutecznie. Mistrzowie Francji skoncentrowali się już na innych celach, ale nie oznacza to wcale, że działacze „Vesuvianich” mogą odetchnąć z ulgą.

Teraz grę na nowo rozpoczęło Atlético Madryt. Ekipa z Wanda Metropolitano zarobiła sporo gotówki na tegorocznym rynku, a wciąż jest możliwa sprzedaż Ángela Correi za dużą sumę. „Rojiblancos” postanowili zatem działać i zgłosili się z ofertą za pomocnika Napoli. „Tuttosport” informuje, że madrytczycy od razu wystosowali propozycję w wysokości 55 milionów euro, chcąc od razu pokazać, że bardzo zależy im na porozumieniu.

Jak na razie „Partenopei” pozostają jednak nieugięci. Także i ta oferta została odrzucona, a „Los Colchoneros” zostali poinformowani, że kwota jest zbyt niska, by klub w ogóle zaczął rozważać sprzedaż. Wspomniany dziennik dodaje, że może to być kontynuacja polityki Aurelio De Laurentiisa. Prezydent Napoli twardo uznał, iż nie zamierza oddawać gwiazd swojego zespołu, nawet kosztem tak dużych pieniędzy.

Neapolitańczycy liczą, że tym razem uda im się wytrwać w wyścigu po „Scudetto” do samego końca. Od lat budowany jest zespół, który miałby stawić czoła Juventusowi, lecz do tej pory klubowi nie udało się sięgnął po najważniejsze włoskie trofeum. Teraz jednak trener Carlo Ancelotti otwarcie przyznaje, że okres przejściowy dobiegł końca i zamierza wraz z zespołem na poważnie powalczyć o najwyższe cele.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy