Atlético Madryt zagryzione przez „Lwy”. Athletic w finale Pucharu Hiszpanii [WIDEO]

Atlético Madryt zagryzione przez „Lwy”. Athletic w finale Pucharu Hiszpanii [WIDEO] fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com

Athletic Club w rewanżowym meczu półfinałowym Pucharu Hiszpanii nie dało szans Atlético Madryt, wygrywając zawody aż 3:0. To oznacza, że ekipa z Kraju Basków powalczy o trofeum w wielkim finale.

„Los Colchoneros” przed trzema tygodniami niespodziewanie przegrali u siebie 0:1. Wtedy jedynego gola strzelił Álex Berenguer.

Diego Simeone miał bardzo dużo czasu, aby przemyśleć to, co poszło nie tak i nie tylko wyciągnąć wnioski, ale wprowadzić je w życie.

Względem tamtego meczu Argentyńczyk wprowadził spore zmiany personalne, a zespół przeszedł na ustawienie z pięcioma obrońca. Na nic się to zdało.

W trzynastej minucie Nico Williams zacentrował piłkę w pole karne i dotarła ona do niepilnowanego Iñakiego Williamsa, który skorzystał na przestrzeni, decydując się na strzał wolejem. W ten oto sposób Ghańczyk zdobył jednego z najpiękniejszych goli w swojej karierze.

Tuż przed końcem pierwszej połowy na 2:0 podwyższył Nico Williams, któremu zagrywał, a jakże, jego brat Iñaki.

Po przerwie opiekun gości próbował odmienić bieg rywalizacji poprzez roszady kadrowe, ale tym razem nie przyniosło to zamierzonego celu.

Dzieła zniszczenia dopełnił Gorka Guruzeta. Napastnik w tej sytuacji dobił strzał kolegi.

Tak okazała wygrana stawia Athletic Club w roli faworyta finału Pucharu Hiszpanii, w którym piłkarze tej drużyny zagrają z Mallorcą już 6 kwietnia.