Atlético Madryt: Zmarł 14-letni Christian Minchola

Atlético Madryt: Zmarł 14-letni Christian Minchola fot. Atletico Madryt
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Atlético Madryt

Smutna wiadomość przybyła do nas z Hiszpanii. W wieku 14 lat zmarł piłkarz akademii Atlético Madryt, Christian Minchola. Przyczyna śmierci nie jest znana.

Z powodu pandemii koronawirusa Hiszpanie od kilku tygodni są bez przerwy faszerowani przykrymi informacjami. Jakby tego było mało, w sobotę z Półwyspu Iberyjskiego napłynęła kolejna wstrząsająca wiadomość.

Atlético Madryt poinformowało, że zmarł 14-letni zawodnik tego klubu, Christian Manchola. Klub wydał w tej sprawie stosowny komunikat. Oto jego treść.

"Nasz klub łączy się w ogromnym bólu z bliskimi. To ogromna strata dla rodziny, przyjaciół, ale też dla nas. Chcielibyśmy złożyć najszczersze kondolencje z powodu śmierci Christiana Manchola, zawodnika Atlético Madryt" - czytamy.

Klub nie zdradził, co było przyczyną zgonu młodego piłkarza. Wiadomo jednak, że nie był on spowodowany wirusem COVID-19 (AS potwierdził to w klubowym źródle).

Smutku nie krył dyrektor generalny stołecznej drużyny,  Miguel Ángel Gil. 

- Najgorsze w tej sytuacji jest poczucie bezradności. W ostatnich dniach umierali ludzie bardzo mi bliscy: niektórzy z powodu koronawirusa, inni ze względu na inne choroby. Nawet dla mnie, chrześcijanina, poczucie niesprawiedliwości jest tak wielkie, że mam wrażenie, jakby złamało mi się serce. Christian miał zaledwie 14 lat. Składam wielkie kondolencje dla jego rodziny oraz dla wszystkich osób, którym był ten chłopak bliski. Flaga naszego klubu będzie opuszczona do połowy masztu. To dla niego i dla wszystkich, którzy zginęli w ostatnich tygodniach - powiedział.

14-latek rozwijał się w akademii stołecznego klubu od sezonu 2013/2014. W sezonie 2019/2020 występował w drużynie Infantil C. Najlepiej czuł się w roli napastnika.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy