Atlético Madryt: Zmarł 14-letni Christian Minchola

Atlético Madryt: Zmarł 14-letni Christian Minchola fot. Atletico Madryt
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Atlético Madryt

Smutna wiadomość przybyła do nas z Hiszpanii. W wieku 14 lat zmarł piłkarz akademii Atlético Madryt, Christian Minchola. Przyczyna śmierci nie jest znana.

Z powodu pandemii koronawirusa Hiszpanie od kilku tygodni są bez przerwy faszerowani przykrymi informacjami. Jakby tego było mało, w sobotę z Półwyspu Iberyjskiego napłynęła kolejna wstrząsająca wiadomość.

Atlético Madryt poinformowało, że zmarł 14-letni zawodnik tego klubu, Christian Manchola. Klub wydał w tej sprawie stosowny komunikat. Oto jego treść.

"Nasz klub łączy się w ogromnym bólu z bliskimi. To ogromna strata dla rodziny, przyjaciół, ale też dla nas. Chcielibyśmy złożyć najszczersze kondolencje z powodu śmierci Christiana Manchola, zawodnika Atlético Madryt" - czytamy.

Klub nie zdradził, co było przyczyną zgonu młodego piłkarza. Wiadomo jednak, że nie był on spowodowany wirusem COVID-19 (AS potwierdził to w klubowym źródle).

Smutku nie krył dyrektor generalny stołecznej drużyny,  Miguel Ángel Gil. 

- Najgorsze w tej sytuacji jest poczucie bezradności. W ostatnich dniach umierali ludzie bardzo mi bliscy: niektórzy z powodu koronawirusa, inni ze względu na inne choroby. Nawet dla mnie, chrześcijanina, poczucie niesprawiedliwości jest tak wielkie, że mam wrażenie, jakby złamało mi się serce. Christian miał zaledwie 14 lat. Składam wielkie kondolencje dla jego rodziny oraz dla wszystkich osób, którym był ten chłopak bliski. Flaga naszego klubu będzie opuszczona do połowy masztu. To dla niego i dla wszystkich, którzy zginęli w ostatnich tygodniach - powiedział.

14-latek rozwijał się w akademii stołecznego klubu od sezonu 2013/2014. W sezonie 2019/2020 występował w drużynie Infantil C. Najlepiej czuł się w roli napastnika.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk „Done deal”. Timo Werner w drodze do Chelsea „Done deal”. Timo Werner w drodze do Chelsea Legenda chińskiego futbolu wymazana z Internetu Legenda chińskiego futbolu wymazana z Internetu Cristiano Ronaldo pierwszym piłkarskim miliarderem [Forbes] Cristiano Ronaldo pierwszym piłkarskim miliarderem [Forbes] Havertz już prawie zaklepany przez Bayern?! [The Independent] Havertz już prawie zaklepany przez Bayern?! [The Independent] Legia Warszawa: Vuković potwierdza kolejne kontuzje Legia Warszawa: Vuković potwierdza kolejne kontuzje Premier League: Terminarz trzech pierwszych kolejek po wznowieniu rozgrywek [OFICJALNIE] Premier League: Terminarz trzech pierwszych kolejek po wznowieniu rozgrywek [OFICJALNIE] Lech Poznań: Filip Bednarek drugim letnim wzmocnieniem [OFICJALNIE] Lech Poznań: Filip Bednarek drugim letnim wzmocnieniem [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy