Atlético Madryt zmienia bramkarza. Jan Oblak doczeka się nowego zmiennika

Atlético Madryt zmienia bramkarza. Jan Oblak doczeka się nowego zmiennika
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Fabrizio Romano | Matteo Moretto [Twitter] | Emanuel Roşu [Twitter] | Luca Bendoni [Twitter]

Atlético Madryt zgodziło się na sprzedaż Ivo Grbicia do Sheffield United. Miejsce Chorwata w hiszpańskim zespole zajmie Horaţiu Moldovan - przekazali czołowi dziennikarze zajmujący się transferami.

„Los Rojiblancos” pozyskali bramkarza w 2020 roku i od tego czasu rozegrał on raptem 14 spotkań, w których udało mu się zachować cztery czyste konta. To jasno pokazuje, jak ciężki los mają rywale Jana Oblaka.

Słoweniec jest numerem jeden u Diego Simeone, cieszy się również statusem jednego z kluczowych piłkarzy.

Idąc tym tropem, kiedy na pół roku przed końcem umowy Sheffield United zaoferowało za Ivo Grbicia 2,5 miliona euro, propozycja została przyjęta.

W międzyczasie Hiszpanie rozpoczęli poszukiwania następcy i wybór padł na Horaţiu Moldovana, w którego umowie znajduje się klauzula odstępnego o wartości 800 tysięcy euro. Tyle zainkasuje FC Rapid 1923.

Kim jest Rumun?

Golkiper ma 26 lat, mierzy 183 centymetry wzrostu, a od czerwca ubiegłego roku cieszy się statusem piłkarza podstawowego składu w reprezentacji Rumunii.

Jego dorobek z trwającej kampanii to 23 występy oraz 10 czystych kont.

Wspomniany Oblak w tym miesiącu skończył 31 lat i nie zapowiada się, aby miało dojść do zmiany warty. Moldovan będzie musiał zatem zadowolić się rolą zmiennika.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Koniec sezonu dla czołowego gracza Korony Kielce. Kibice w szale [OFICJALNIE] Koniec sezonu dla czołowego gracza Korony Kielce. Kibice w szale [OFICJALNIE] Albert Rudé po remisie z Wisłą Płock. „Jestem dumny. Rywalizowaliśmy fantastycznie” Albert Rudé po remisie z Wisłą Płock. „Jestem dumny. Rywalizowaliśmy fantastycznie” Tyle Fernando Santos zarobi po zwolnieniu z Beşiktaşu. „Jeden z najlepszych kontraktów w ostatnich latach” [OFICJALNIE] Tyle Fernando Santos zarobi po zwolnieniu z Beşiktaşu. „Jeden z najlepszych kontraktów w ostatnich latach” [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy