Atlético Madryt znalazło następcę Thomasa Parteya. Szykuje się hitowy transfer poza oknem

Atlético Madryt znalazło następcę Thomasa Parteya. Szykuje się hitowy transfer poza oknem fot. FotoPyK
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Cadena SER | Marca

Atlético Madryt wytypowało Geoffreya Kondogbię jako następcę Thomasa Parteya, który ostatniego dnia okna transferowego odszedł do Arsenalu.

Zgodnie z regulacjami LaLigi w sytuacji, gdy Arsenal ostatniego dnia okna wpłacił klauzulę, Atlético przysługuje 30 dni na sprowadzenie następcy piłkarza, który przeniósł się do Premier League. Wygląda na to, że wszystkie starania skoncentrowały się na osobie Kondogbii, z którym madrytczycy doszli już nawet do porozumienia w sprawie warunków kontraktu indywidualnego. Teraz czas na dogadanie się z Valencią.

Valencia formalnie wysyłała sygnały, że reprezentant Republiki Środkowoafrykańskiej nie odejdzie w letnim oknie, jednak mniej oficjalnie, jak w zasadzie każdy inny zawodnik, on też był na sprzedaż. Właściciel klubu Peter Lim robi wszystko, by tylko zbilansować klubowe finanse, niespecjalnie zwracając uwagę na poziom sportowy, co najprawdopodobniej poskutkuje odejściem całego pionu sportowego z trenerem i dyrektorem sportowym na czele.

Jak informowano w Cadena SER, Atlético wedle hiszpańskich przepisów na zakup nowego piłkarza może przeznaczyć tylko 25% zarobku z Parteya, więc najprawdopodobniej oferta za Kondogbię wyniesie 11,25 miliona euro.

Arsenal wyłożył 50 milionów, ale jak przypominają hiszpańskie media - do madrytczyków należało 90% praw do karty, podczas gdy reszta pozostawała w rękach Leganés, w którym Ghańczyk... nigdy nie występował, chociaż był tego bardzo blisko. Na początku przygody z Europą krótko przebywał w drużynie „Ogórków” na testach, jednak w ostatniej chwili przeniósł się do Atlético. Początkowo Leganés posiadało 50% praw do karty, w międzyczasie jednak zredukowano jego własność do 10%.

Kondogbia do Valencii trafił latem 2017 roku - najpierw na zasadzie wypożyczenia z Interu Mediolan, potem już definitywnie za 22 miliony euro. Jest podstawowym piłkarzem „Nietoperzy” - w trwającym sezonie wystąpił w każdej z pięciu rozegranych kolejek.

27-letni środkowy pomocnik ma duże doświadczenie na poziomie LaLigi. Do tej pory wystąpił w 115 meczach, strzelając siedem bramek i zaliczając osiem asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Manchester United bez De Gei w pięciu najbliższych meczach. Znany powód Manchester United bez De Gei w pięciu najbliższych meczach. Znany powód Liga Mistrzów i Liga Europy od sezonu 2021/2022 nie będą pokazywane w tej samej stacji Liga Mistrzów i Liga Europy od sezonu 2021/2022 nie będą pokazywane w tej samej stacji Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy