Atlético Mineiro rezygnuje z Anelki

Atlético Mineiro rezygnuje z Anelki
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: The Guardian

Działacze Atlético Mineiro postanowili wycofać się z pomysłu podpisania kontraktu z Nicolasem Anelką w związku ze zbyt długim oczekiwaniem na jego stawienie się w siedzibie klubu.

Eduardo Maluf, dyrektor generalny drużyny, oznajmił, że Anelka otrzymał ostateczny termin na pojawienie się w klubie "do poniedziałku", ale we wtorek agent zawodnika powiedział mu, że jego klient znajduje się obecnie na pielgrzymce w Kuwejcie.
 
- Anelka powinien poinformować nas o tym fakcie wcześniej - powiedział Maluf. - Atlético nie może przejść obok tego obojętnie. Do podpisania umowy zatem nie dojdzie - zakończył.
 
Prezes "Galo" Alexandre Kalil zapowiedział uzyskanie porozumienia z francuskim napastnikiem w dniu 6 kwietnia. Anelka miał tym samym dołączyć do zespołu byłego kolegi klubowego z czasów gry dla Paris Saint-Germain, Ronaldinho.
 
Maluf zapewnił, że co najmniej trzykrotnie otrzymywał różne wymówki ze strony piłkarza i jego agenta. Włodarze brazylijskiej ekipy rozmyślają nawet o zgłoszeniu sytuacji do FIFA, gdyż ich zdaniem Anelka dopuścił się zerwania warunków umowy.
 
35-latek pozostaje bez klubu od marca, kiedy to został zwolniony w kontrowersyjnych okolicznościach z West Bromwich Albion. Jak sam zapewniał, to on dobrowolnie rozwiązał kontrakt z Anglikami.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Hit transferowy w krakowskiej „okręgówce”. OFICJALNIE: Kumah w Wieczystej Hit transferowy w krakowskiej „okręgówce”. OFICJALNIE: Kumah w Wieczystej Ekstraklasa: Sześć klubów na polowaniu w Hiszpanii. Walczą o jednego napastnika! Ekstraklasa: Sześć klubów na polowaniu w Hiszpanii. Walczą o jednego napastnika! Manchester City: Ciąg dalszy problemów. UEFA planuje wszcząć następne dochodzenie Manchester City: Ciąg dalszy problemów. UEFA planuje wszcząć następne dochodzenie 25 zawodników bez kontraktu. Do wzięcia od zaraz 25 zawodników bez kontraktu. Do wzięcia od zaraz Iker Casillas kończy karierę Iker Casillas kończy karierę OFICJALNIE: Smokowski odchodzi z Polsatu OFICJALNIE: Smokowski odchodzi z Polsatu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy