Atlético sięgnie do Bundesligi po lewego obrońcę?!

Atlético sięgnie do Bundesligi po lewego obrońcę?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AS | Sport Bild

Atlético Madryt latem straci Lucasa Hernándeza, a być może również Filipe Luísa. To wymusza na Hiszpanach natychmiastowy angaż lewego obrońcy, a w gronie kandydatów do wzmocnienia tej pozycji znalazł się Wendell.

Piłkarz Bayeru Leverskusen już od kilku sezonów jest śledzony przez wysłanników „Los Rojiblancos”, jednak według doniesień z Hiszpanii, dopiero teraz klub z Wanda Metropolitano złożył oficjalne zapytanie w jego sprawie. Potencjalnie Brazylijczyk miałby zastąpić w madryckim zespole Lucasa Hernándeza.

Angaż Wendella mógłby wpłynąć na zmianę planów przez Filipe Luísa. 33-latek od dłuższego czasu powtarza, że chce podjąć jeszcze jedno duże wyzwanie. Takowym może być wprowadzenie do drużyny swojego młodszego rodaka, który od pięciu latach gra w Niemczech. Tym samym po przenosinach na Półwysep Iberyjski może mieć problemy z przystosowaniem do tamtejszej ligi. 

Ubiegłego lata „Aptekarze” odrzucili kilka ofert za 25-latka. Wówczas o zawodnika pytały takie kluby jak Roma, Paris Saint-Germain czy Juventus. Według „AS-a” sytuacja uległa jednak zmianie i z powodu niezadowalających wyników sportowych koncern farmaceutyczny władający klubem może zdecydować się na sprzedaż kilku graczy. O tym, że coś jest na rzeczy, niech świadczy fakt, że Bayer Leverkusen miał już osiągnąć porozumienie w sprawie angażu Douglasa Santosa, który gra na tej samej pozycji co Wendell. 

W ubiegłym sezonie Brazylijczyk znalazł się w jedenastce sezonu Bundesligi. Natomiast w bieżącej kampanii ma na swoim koncie 32 występy okraszone dwoma trafieniami i asystą. 

Inne kluby zainteresowane graczem, który ma za sobą już pierwsze powołania do dorosłej reprezentacji „Canarinhos”, to Roma oraz Borussia Dortmund.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy