Aubameyang do kibiców BVB: Wybaczcie. Wiecie, że jestem szalony!

Aubameyang do kibiców BVB: Wybaczcie. Wiecie, że jestem szalony!
Redakcja
Redakcja
Źródło: Pierre-Emerick Aubameyang

Pierre-Emerick Aubameyang skomentował na swoim koncie na Instagramie wydarzenia ostatnich tygodni związane z jego transferem.

Aubameyang już minionego lata nie krył chęci odejścia z Borussii Dortmund. Wtedy jednak niemiecki klub skutecznie zablokował transfer Gabończyka, który od tamtej pory zaczął mieć regularne problemy z dyscypliną, nie stawiając się na treningach i odprawach lub łamiąc klubowe zakazy. Często dawał też wyraz swojej sympatii dla Ousmane'a Dembélé, który w podobny sposób wymusił latem 2017 roku na BVB pozwolenie na transfer do Barcelony. 

Podpis pod jednym z ostatnich zdjęć wrzuconych przez 28-latka na Instagrama rozwiewa ostatecznie wątpliwości, czy były to celowe działania nakierowane na przyspieszenie odejścia z Borussii. 

„Chciałbym przede wszystkim przeprosić za to, co działo się w ciągu ostatniego miesiąca. Chciałem odejść już poprzedniego lata i to się nie udało. Teraz to już musiało się wydarzyć. Być może sposób, w jaki postanowiłem do tego doprowadzić, nie był najlepszy, ale wszyscy wiedzą przecież, że Auba jest szalony - tak jestem szalonym gościem, hahahahaha! Popełniłem błędy, ale nie miałem złych intencji. Tego okresu czterech i pół roku w Borussii Dortmund nigdy nie zapomnę, bo to wy daliście mi siłę, aby wspiąć się na poziom, na którym teraz jestem. Dziękuję całej rodzinie BVB, kibicom, klubowi, pracownikom i przede wszystkim kolegom z boiska! Wasz Auba!!!”

Kwota, za którą Arsenal wykupił Gabończyka z Borussii, pozostaje nieujawniona, jednak według najbardziej wiarygodnych informacji wyniosła ona 63 miliony euro. Aubameyang będzie w klubie z Emirates zakładał koszulkę z numerem 14.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Borussia Dortmund sfinalizowała transfer młodego Anglika. OFICJALNIE: Śladami Sancho Borussia Dortmund sfinalizowała transfer młodego Anglika. OFICJALNIE: Śladami Sancho FIFA 21: Najlepsi prawi obrońcy [TOP 20] FIFA 21: Najlepsi prawi obrońcy [TOP 20] Chelsea sfinalizowała wyczekiwany transfer. OFICJALNIE: Édouard Mendy siódmym letnim wzmocnieniem Chelsea sfinalizowała wyczekiwany transfer. OFICJALNIE: Édouard Mendy siódmym letnim wzmocnieniem Allegri w najbliższych tygodniach wróci do pracy?! Allegri w najbliższych tygodniach wróci do pracy?! FIFA 21: Ukryte talenty w trybie kariery [TOP 52] FIFA 21: Ukryte talenty w trybie kariery [TOP 52] Skandal w Azjatyckiej Lidze Mistrzów. Al-Hilal wyrzucony z turnieju za wystawienie zaledwie dziewięciu piłkarzy na mecz ostatniej kolejki fazy grupowej Skandal w Azjatyckiej Lidze Mistrzów. Al-Hilal wyrzucony z turnieju za wystawienie zaledwie dziewięciu piłkarzy na mecz ostatniej kolejki fazy grupowej Eriksen zmuszony do rozstania z Interem Mediolan?! Eriksen zmuszony do rozstania z Interem Mediolan?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy