Aubameyang odpowiada Borussii Dortmund. „Watzke, jesteś klaunem!”

Aubameyang odpowiada Borussii Dortmund. „Watzke, jesteś klaunem!” fot. Instagram [Pierre-Emerick Aubameyang]
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Twitter

Pierre-Emerick Aubameyang w niewybrednych słowach opisał swoje powody odejścia z Borussii Dortmund.

Prezes Borussii Dortmund, Hans-Joachim Watzke, oskarżył w ostatnim wywiadzie, iż Aubameyang odszedł z Borussii Dortmund, ponieważ chciał więcej zarobić w Anglii. Prawdopodobnie nie spodziewał się jednak, że Gabończyk zareaguje na jego słowa, a już z pewnością nie w ten sposób. Watzke stwierdził:

- Trudno jest zatrzymać piłkarza, kiedy wymieniane są takie kwoty. Niektórzy wolą iść po taki zarobek, nawet jeśli klub od lat nie gra w Lidze Mistrzów - stwierdził działacz BVB, wyraźnie nawiązując do Aubameyanga, który zamienił Borussię na będący w kryzysie Arsenal.

- Aubameynag świetnie radzi sobie w Arsenalu, jego serce z pewnością rozgrzewa stan jego konta. W środy jednak musi być smutny, kiedy ogląda Ligę Mistrzów jedynie w telewizji.

Na odpowiedź napastnika nie trzeba było jednak długo czekać. Snajper „Kanonierów” dosadnie wyraził swoje zdanie za pośrednictwem Twittera.

„Lepiej dla ciebie, żebym nie mówił o powodach mojego odejścia z Dortmundu. Panie Watzke, jesteś klaunem” - odparł bez pardonu Gabończyk.

„Pamiętam taki czas, kiedy zapewniałeś, że nie sprzedasz Ousmane'a [Dembélé], ale gdy zobaczyłeś na stole ponad 100 milionów, byłeś pierwszym, który wziął te pieniądze. Proszę, nie wypowiadaj się na temat pieniędzy. Zostaw mnie w spokoju”.

Aubameyang przeniósł się do Arsenalu w styczniu 2018 roku za rekordowe wtedy dla klubu 56 milionów funtów. Była to jedna z łączonych transakcji, w ramach których Olivier Giroud opuścił Arsenal na rzecz Chelsea, a „The Blues” oddali Borussii Dortmund Michy'ego Batshuayia.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy