Aubameyang wyceniony. Hitowy transfer tuż-tuż?!

Aubameyang wyceniony. Hitowy transfer tuż-tuż?! fot. Instagram [Pierre-Emerick Aubameyang]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sport

Media z Półwyspu Iberyjskie przekonują, że Arsenal pogodził się już z utratą Pierre-Emericka Aubameyanga w najbliższym oknie transferowym. Z tego powodu dokonano wyceny gracza, co w tej chwili najbardziej powinno zainteresować Barcelonę.

W styczniu to właśnie kataloński klub najmocniej zabiegał o Gabończyka, co miało oczywiście związek z urazem Luisa Suáreza. Sam zawodnik pozytywnie zareagował na zainteresowanie „Dumy Katalonii” i był nawet gotów na złożenie wniosku o zgodę na transfer. Kiedy jednak „Kanonierzy” stanowczo odmówili negocjacji, Hiszpanie zaczęli tonować nastroje u przedstawicieli środkowego napastnika. Wówczas wycofali się oni z całej operacji, tłumacząc się brakiem wystarczających środków finansowych.

Teraz temat powraca. Aubameyang odrzucił bowiem ofertę przedłużenia umowy z Arsenalem, a angielski klub zareagował na to jego wyceną. Według katalońskiego „Sportu” za 30-latka londyńczycy oczekują co najmniej 55 milionów euro, przy czym dyrekcja Barcelony wyczuwa, że istnieje tutaj spore pole do negocjacji. W tym wielce pomocna byłaby pomoc samego gracza.

Zdaniem wspomnianego źródła aktualny mistrz Hiszpanii bardzo ceni doświadczonego atakującego, podkreślając jego wszechstronność i bramkostrzelność. Ma jednak poważne wątpliwości co do jego wieku i z tego powodu przekazał on już otoczeniu kapitana reprezentacji Gabonu, że jest jedną z wielu analizowanych opcji.

Oczywiście Aubameyang rozumie nastawienie „Blaugrany”, lecz nie zamierza czekać na jej decyzję w nieskończoność, tym bardziej że pytają o niego także inne duże kluby europejskie. W tym kontekście warto dodać, że nie tak dawno zawodnika łączono chociażby z Realem Madryt oraz Interem Mediolan.

Na ten moment pewne wydaje się jedno. Mianowicie to, że gracz po zakończeniu sezonu odejdzie z Emirates Stadium. Decyzja ta jest podyktowana chęcią realizacji swoich wysokich ambicji.

30-latek do Londynu przybył w styczniu 2018 roku. Od tego czasu rozegrał 97 spotkań, zaznaczając swoją obecność 61 trafieniami i 13 kluczowymi podaniami. Jego umowa traci ważność już 30 czerwca 2021 roku.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Bułka poprosił PSG o możliwość odejścia z klubu Bułka poprosił PSG o możliwość odejścia z klubu OFICJALNIE: Bohar odszedł z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Bohar odszedł z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Sinani opuścił Norwich City, nim zdążył zadebiutować OFICJALNIE: Sinani opuścił Norwich City, nim zdążył zadebiutować Piątek coraz bliższy opuszczenia Herthy? Ma wylądować ponownie w Serie A Piątek coraz bliższy opuszczenia Herthy? Ma wylądować ponownie w Serie A Mario Götze wróci do Bayernu Monachium?! Mario Götze wróci do Bayernu Monachium?! Leeds United sięga po jeszcze jednego defensora. OFICJALNIE: Diego Llorente rusza na podbój Premier League Leeds United sięga po jeszcze jednego defensora. OFICJALNIE: Diego Llorente rusza na podbój Premier League FC Barcelona: Luis Suárez odchodzi teraz za darmo, ale za ewentualne... bonusy w przyszłości FC Barcelona: Luis Suárez odchodzi teraz za darmo, ale za ewentualne... bonusy w przyszłości

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy