Aubameyang wyceniony. Hitowy transfer tuż-tuż?!

Aubameyang wyceniony. Hitowy transfer tuż-tuż?! fot. Instagram [Pierre-Emerick Aubameyang]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sport

Media z Półwyspu Iberyjskie przekonują, że Arsenal pogodził się już z utratą Pierre-Emericka Aubameyanga w najbliższym oknie transferowym. Z tego powodu dokonano wyceny gracza, co w tej chwili najbardziej powinno zainteresować Barcelonę.

W styczniu to właśnie kataloński klub najmocniej zabiegał o Gabończyka, co miało oczywiście związek z urazem Luisa Suáreza. Sam zawodnik pozytywnie zareagował na zainteresowanie „Dumy Katalonii” i był nawet gotów na złożenie wniosku o zgodę na transfer. Kiedy jednak „Kanonierzy” stanowczo odmówili negocjacji, Hiszpanie zaczęli tonować nastroje u przedstawicieli środkowego napastnika. Wówczas wycofali się oni z całej operacji, tłumacząc się brakiem wystarczających środków finansowych.

Teraz temat powraca. Aubameyang odrzucił bowiem ofertę przedłużenia umowy z Arsenalem, a angielski klub zareagował na to jego wyceną. Według katalońskiego „Sportu” za 30-latka londyńczycy oczekują co najmniej 55 milionów euro, przy czym dyrekcja Barcelony wyczuwa, że istnieje tutaj spore pole do negocjacji. W tym wielce pomocna byłaby pomoc samego gracza.

Zdaniem wspomnianego źródła aktualny mistrz Hiszpanii bardzo ceni doświadczonego atakującego, podkreślając jego wszechstronność i bramkostrzelność. Ma jednak poważne wątpliwości co do jego wieku i z tego powodu przekazał on już otoczeniu kapitana reprezentacji Gabonu, że jest jedną z wielu analizowanych opcji.

Oczywiście Aubameyang rozumie nastawienie „Blaugrany”, lecz nie zamierza czekać na jej decyzję w nieskończoność, tym bardziej że pytają o niego także inne duże kluby europejskie. W tym kontekście warto dodać, że nie tak dawno zawodnika łączono chociażby z Realem Madryt oraz Interem Mediolan.

Na ten moment pewne wydaje się jedno. Mianowicie to, że gracz po zakończeniu sezonu odejdzie z Emirates Stadium. Decyzja ta jest podyktowana chęcią realizacji swoich wysokich ambicji.

30-latek do Londynu przybył w styczniu 2018 roku. Od tego czasu rozegrał 97 spotkań, zaznaczając swoją obecność 61 trafieniami i 13 kluczowymi podaniami. Jego umowa traci ważność już 30 czerwca 2021 roku.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Serie A: Nietypowy termin letniego okna transferowego Serie A: Nietypowy termin letniego okna transferowego PSG: Wszystko jasne! Definitywny transfer Icardiego PSG: Wszystko jasne! Definitywny transfer Icardiego Powroty, powroty, powroty, czyli kiedy ruszają piłkarskie ligi w Europie Powroty, powroty, powroty, czyli kiedy ruszają piłkarskie ligi w Europie Forbes: 100 najlepiej zarabiających sportowców świata. 14 piłkarzy na liście Forbes: 100 najlepiej zarabiających sportowców świata. 14 piłkarzy na liście Arbiter międzynarodowy Slavko Vinčić trafił do aresztu. Wpadł podczas obławy bośniackiej policji Arbiter międzynarodowy Slavko Vinčić trafił do aresztu. Wpadł podczas obławy bośniackiej policji Laliga wróci 11 czerwca [OFICJALNIE] Laliga wróci 11 czerwca [OFICJALNIE] Tomasz Kędziora o najbardziej irytujących piłkarzach. „To był największy płaczek w Ekstraklasie” Tomasz Kędziora o najbardziej irytujących piłkarzach. „To był największy płaczek w Ekstraklasie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy