Augsburg przygotowuje się na odejście Rafał Gikiewicza? Ma na oku idealnego kandydata do zastąpienia Polaka

Augsburg przygotowuje się na odejście Rafał Gikiewicza? Ma na oku idealnego kandydata do zastąpienia Polaka fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky

Stefan Ortega z Arminii Bielefeld jest postrzegany jako poważny kandydat do zajęcia miejsca Rafała Gikiewicza w bramce Augsburga - poinformował Florian Plettenberg z Sky.

Drużyna prowadzona przez Markusa Weinzierla prezentuje się w trwających rozgrywkach dużo poniżej oczekiwań i z tego powodu do ostatniego meczu sezonu będzie najprawdopodobniej walczyć o utrzymanie w Bundeslidze. Przedstawiciele Augsburga są przekonani, że ich piłkarzom uda się osiągnąć zamierzony cel, na co mogą wskazywać pierwsze ruchy wykonywane przez nich na rynku transferowym.

O jednym z nich poinformował Florian Plettenberg z Sky, który uważa, że działacze zespołu z Bawarii planują dokonać zmiany w obsadzie bramki strzeżonej przez Rafała Gikiewicza poprzez sprowadzenie Stefana Ortegi z Arminii Bielefeld.

29-letni zawodnik stał się na przestrzeni ostatnich sezonów wiodącą postacią w szeregach „Die Blauen” po tym, jak po wywalczeniu z nią awansu do niemieckiej elity w znaczącym stopniu przyczynił się do pozostania w niej na obecne rozgrywki.

Wychowanek ekipy z SchücoArena prezentuje się dalej solidnie w trwających zmaganiach. Niestety jego koledzy wyglądają nieco słabiej, dlatego Arminia okupuje na dziś pozycję w strefie spadkowej, mając punkt straty do... Augsburga.

Jeżeli drużyna z Bielefeldu spadnie na zaplecze Bundesligi, to wówczas niemal pewne stanie się odejście Ortegi, który mógłby trafić do zespołu Markusa Weinzierla, o ile temu uda się pozostać w elicie.

Ortega nie musi jednocześnie ograniczać swoich szans do pozostania w gronie bramkarzy walczących o mistrzostwo Niemiec, ponieważ poza Augsburgiem znajduje się on też na celowniku Bayernu Monachium (jako zmiennika dla Manuela Neuera) i Bayeru Leverkusen.

W przypadku Gikiewicza wypada zaznaczyć, że jest on związany z obecnym pracodawcą do 30 czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia współpracy o dodatkowe 12 miesięcy. W związku z tym musiałby przygotować się do walki o skład z 29-latkiem lub poszukać dla siebie nowego klubu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy