Augsburg przygotowuje się na odejście Rafał Gikiewicza? Ma na oku idealnego kandydata do zastąpienia Polaka

2022-03-28 22:24:01; Aktualizacja: 2 lata temu
Augsburg przygotowuje się na odejście Rafał Gikiewicza? Ma na oku idealnego kandydata do zastąpienia Polaka Fot. FotoPyK

Stefan Ortega z Arminii Bielefeld jest postrzegany jako poważny kandydat do zajęcia miejsca Rafała Gikiewicza w bramce Augsburga - poinformował Florian Plettenberg z Sky.

Drużyna prowadzona przez Markusa Weinzierla prezentuje się w trwających rozgrywkach dużo poniżej oczekiwań i z tego powodu do ostatniego meczu sezonu będzie najprawdopodobniej walczyć o utrzymanie w Bundeslidze. Przedstawiciele Augsburga są przekonani, że ich piłkarzom uda się osiągnąć zamierzony cel, na co mogą wskazywać pierwsze ruchy wykonywane przez nich na rynku transferowym.

O jednym z nich poinformował Florian Plettenberg z Sky, który uważa, że działacze zespołu z Bawarii planują dokonać zmiany w obsadzie bramki strzeżonej przez Rafała Gikiewicza poprzez sprowadzenie Stefana Ortegi z Arminii Bielefeld.

29-letni zawodnik stał się na przestrzeni ostatnich sezonów wiodącą postacią w szeregach „Die Blauen” po tym, jak po wywalczeniu z nią awansu do niemieckiej elity w znaczącym stopniu przyczynił się do pozostania w niej na obecne rozgrywki.

Wychowanek ekipy z SchücoArena prezentuje się dalej solidnie w trwających zmaganiach. Niestety jego koledzy wyglądają nieco słabiej, dlatego Arminia okupuje na dziś pozycję w strefie spadkowej, mając punkt straty do... Augsburga.

Jeżeli drużyna z Bielefeldu spadnie na zaplecze Bundesligi, to wówczas niemal pewne stanie się odejście Ortegi, który mógłby trafić do zespołu Markusa Weinzierla, o ile temu uda się pozostać w elicie.

Ortega nie musi jednocześnie ograniczać swoich szans do pozostania w gronie bramkarzy walczących o mistrzostwo Niemiec, ponieważ poza Augsburgiem znajduje się on też na celowniku Bayernu Monachium (jako zmiennika dla Manuela Neuera) i Bayeru Leverkusen.

W przypadku Gikiewicza wypada zaznaczyć, że jest on związany z obecnym pracodawcą do 30 czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia współpracy o dodatkowe 12 miesięcy. W związku z tym musiałby przygotować się do walki o skład z 29-latkiem lub poszukać dla siebie nowego klubu.