Augustyn do Lecha? Najpierw sprzedaż!

Augustyn do Lecha? Najpierw sprzedaż!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Przegląd Sportowy

Błażej Augustyn może wkrótce zasilić szeregi Lecha Poznań.

Włodarze „Kolejorza” sondują rynek w poszukiwaniu środkowego obrońcy, który zastąpiłby w ich zespole Paulusa Arajuuriego. Fiński defensor już w lecie podpisał kontrakt z Brøndby IF, ale do duńskiej drużyny dołączył dopiero po zakończeniu rundy jesiennej.

Wiele wskazuje na to, że głównym celem transferowym Lecha na uzupełnienie tej pozycji jest Błażej Augustyn. Nieoficjalnie mówi się, że 28-letni zawodnik w ciągu ostatnich dwóch tygodni pojawił się już nawet w Poznaniu, aby negocjować warunki indywidualnego kontraktu z przyszłym pracodawcą oraz przejść testy medyczne.

Zanim jednak podstawowy piłkarz Ascoli trafi do klubu z województwa wielkopolskiego, to musi go opuścić Tamás Kádár. Przenosiny węgierskiego obrońcy do Dynama Kijów są już na etapie finalizacji, co oznacza, że 26-letni defensor powinien wkrótce rozstać się z Lechem.

Były gracz między innymi Legii Warszawa oraz Górnika Zabrze zasilił szeregi włoskiego zespołu przed startem obecnych rozgrywkach. W sumie w trwającym sezonie wystąpił w 18 meczach „Picchio”, w których zaliczył jedną asystę.

Jeżeli włodarze drużyny z Poznania zakontraktują Augustyna, to będzie on trzecim zimowym wzmocnieniem klubu z Bułgarskiej, do którego wcześniej przyszli Mihai Răduţ i Wołodymyr Kostewycz.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Kary dla Lechii Gdańsk i Lecha Poznań Ekstraklasa: Kary dla Lechii Gdańsk i Lecha Poznań OFICJALNIE: Jewgienij Baszkirow w Zagłębiu Lubin OFICJALNIE: Jewgienij Baszkirow w Zagłębiu Lubin PSG: Bunt Neymara PSG: Bunt Neymara OFICJALNIE: Kristopher Vida w Piaście Gliwice OFICJALNIE: Kristopher Vida w Piaście Gliwice Kiedyś Barcelona, teraz Częstochowa. OFICJALNIE: Lederman w Rakowie Kiedyś Barcelona, teraz Częstochowa. OFICJALNIE: Lederman w Rakowie OFICJALNIE: Marcin Budziński w Radomiaku OFICJALNIE: Marcin Budziński w Radomiaku OFICJALNIE: Stolarczyk selekcjonerem reprezentacji Polski U-19 OFICJALNIE: Stolarczyk selekcjonerem reprezentacji Polski U-19

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy