Aurélien Tchouaméni odrzucił fortunę w PSG. Znamy zarobki Francuza

Aurélien Tchouaméni odrzucił fortunę w PSG. Znamy zarobki Francuza fot. Real Madryt
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Marca

Aurélien Tchouaméni zamienił AS Monaco na Real Madryt, choć miał do wyboru także Paris Saint-Germain. O różnicach w oferowanym wynagrodzeniu pisze „Marca”.

Defensywny pomocnik uznał, że jest już gotowy, aby zagrać w wielkim klubie europejskiego formatu. Na ostatnim etapie wybierał między Liverpoolem, Paris Saint-Germain oraz Realem Madryt.

Przez ostatnie miesiące doszło do solidnej zmiany wartości u zawodnika. Początkowo nie brał on bowiem w ogóle pod uwagę pozostania we Francji, ale paryżanie skutecznie zawrócili mu w głowie.

Jeszcze przed finałem Ligi Mistrzów 22-latek odrzucił możliwość kontynuowania kariery na Anfield, a wtedy zostało najtrudniejsze. Mógł grać z kilkoma kolegami z reprezentacji „Trójkolorowych” albo zanotować hitowy transfer do LaLigi. Ostatecznie stanęło na tym drugim.

„Królewscy” zobligowali się zapłacić 80 milionów euro podstawy plus 20 milionów w formie bonusów, a ponadto wzięli na siebie kwestie podatkowe. PSG było gotowe wyłożyć gwarantowane 100 milionów euro. Jak donosi „Marca”, mistrzowie Francji proponowali także lepsze warunki samemu piłkarzowi.

Gdyby Aurélien Tchouaméni wybrał grę na Parc des Princes, otrzymywałby 12 milionów euro netto rocznie. W Madrycie jest to sześć, maksymalnie siedem milionów za sezon.

Real zainwestował wiele środków w angaż utalentowanego gracza, ale z drugiej strony on sam poszedł na spore ustępstwa. Wszystko po to, aby móc zrealizować marzenie.

***

Największe transfery pierwszej połowy czerwca. Real Madryt wraca do gry

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy