Aż 27 chętnych na kupno Chelsea

Aż 27 chętnych na kupno Chelsea fot. Alex Yeung / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: GOAL.com

W wyścigu o przejęcie Chelsea od Romana Abramowicza udział bierze 27 zainteresowanych - donosi GOAL.com.

Rosyjski miliardem został de facto pozbawiony władzy w klubie po tym, jak Rosja zaatakowała Ukrainę. Obecnie jest on objęty sankcjami przez brytyjski rząd, a zdyskwalifikować postanowiła go również Premier League.

„The Blues” otrzymali specjalny termin na przyjmowanie ofert kupna. Według GOAL.com złożonych zostało aż 27 propozycji od różnych konsorcjów, pojedynczych inwestorów czy grup holdingowych.

Wśród nowych chętnych są między innymi londyńskie Aethel Partners, za którym stoi Portugalczyk Ricardo Silva. W wyścigu udział bierze również grupa Saudi Media, z Mohamedem Alkhereijim na czele.

Jak zaznacza portal, tak naprawdę nazwy następnych oferentów będą spływać do nas w późniejszym terminie, gdyż wielu z nich złożyło propozycje w ostatniej chwili.

To, na czym zależy Chelsea, to możliwość dalszego rozwoju nie tylko klubu, ale i prężnie działającej fundacji oraz akademii młodzieżowej. Wartość operacji najprawdopodobniej zdecydowanie przekroczy dwa miliardy funtów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Julen Lopetegui zwolniony z Sevilli OFICJALNIE: Julen Lopetegui zwolniony z Sevilli FIFA 23: Konsolowi gracze oburzeni. System zabezpieczeń się nie sprawdził FIFA 23: Konsolowi gracze oburzeni. System zabezpieczeń się nie sprawdził Liga Mistrzów: Siedem minut wytrzymał Kamil Grabara. Erling Braut Haaland w transie [WIDEO] Liga Mistrzów: Siedem minut wytrzymał Kamil Grabara. Erling Braut Haaland w transie [WIDEO] OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu OFICJALNIE: Xabi Alonso z dużym trenerskim wyzwaniem OFICJALNIE: Xabi Alonso z dużym trenerskim wyzwaniem Milan Škriniar jednak nie trafi do PSG? Możliwy zwrot akcji Milan Škriniar jednak nie trafi do PSG? Możliwy zwrot akcji Lautaro Martínez z hitowym transferem? „Nie zdziwiłbym się” Lautaro Martínez z hitowym transferem? „Nie zdziwiłbym się”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy