Aż 27 chętnych na kupno Chelsea

Aż 27 chętnych na kupno Chelsea fot. Alex Yeung / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: GOAL.com

W wyścigu o przejęcie Chelsea od Romana Abramowicza udział bierze 27 zainteresowanych - donosi GOAL.com.

Rosyjski miliardem został de facto pozbawiony władzy w klubie po tym, jak Rosja zaatakowała Ukrainę. Obecnie jest on objęty sankcjami przez brytyjski rząd, a zdyskwalifikować postanowiła go również Premier League.

„The Blues” otrzymali specjalny termin na przyjmowanie ofert kupna. Według GOAL.com złożonych zostało aż 27 propozycji od różnych konsorcjów, pojedynczych inwestorów czy grup holdingowych.

Wśród nowych chętnych są między innymi londyńskie Aethel Partners, za którym stoi Portugalczyk Ricardo Silva. W wyścigu udział bierze również grupa Saudi Media, z Mohamedem Alkhereijim na czele.

Jak zaznacza portal, tak naprawdę nazwy następnych oferentów będą spływać do nas w późniejszym terminie, gdyż wielu z nich złożyło propozycje w ostatniej chwili.

To, na czym zależy Chelsea, to możliwość dalszego rozwoju nie tylko klubu, ale i prężnie działającej fundacji oraz akademii młodzieżowej. Wartość operacji najprawdopodobniej zdecydowanie przekroczy dwa miliardy funtów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Klubowe Mistrzostwa Świata: Składy na Flamengo - Al-Hilal [OFICJALNIE] Klubowe Mistrzostwa Świata: Składy na Flamengo - Al-Hilal [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy