Bale: Nie będę udawał, że jestem szczęśliwy

Bale: Nie będę udawał, że jestem szczęśliwy fot. FotoPyk
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sports

Gareth Bale udzielił wywiadu, w którym szczerze skomentował spekulacje na swój temat.

Zaraz po powrocie Zinedine'a Zidane'a na ławkę trenerską Realu Madryt media zaczęły spekulować, jaki los czeka teraz Garetha Bale'a. Skrzydłowy nie należy do ulubieńców Francuza i przez znaczą część lata był łączony z odejściem. Klub również chciał się pozbyć byłego gracza Tottenhamu, widząc w nim doskonałą okazję na to, by pokryć swoje duże wydatki. Ostatecznie Walijczyk pozostał w klubie i nawet dobrze rozpoczął sezon, ale w wywiadzie dla „Sky Sports” nie ukrywa, że nie jest zbyt zadowolony z zaistniałej sytuacji.

- Rozumiem, że byłem trochę kozłem ofiarnym, mnie trafiło się bardziej niż innym. Podchodzę do tego z rezerwą, ale uważam, że to nie było to do końca uczciwe - stwierdził Bale, który przebywa obecnie na zgrupowaniu reprezentacji.

- Im bliżej końca poprzedniego sezonu, tym było trudniej. Co do tego nie ma wątpliwości, i to nie tylko dla mnie, ale dla całej drużyny. Nie będę udawał, że jestem teraz szczęśliwy, ale po prostu wciąż gram, a jak gram, to jestem profesjonalistą i zawsze daję z siebie wszystko, czy to dla klubu, czy to dla reprezentacji.

W pewnym momencie „Królewscy” chcieli oddać piłkarza do ligi chińskiej, gdzie niezbyt uśmiechało się odchodzić samemu zainteresowanemu.

- Jeśli mam być szczery, jestem pewien, że w mojej sprawie pojawią się jeszcze kolejne komplikacje. Myślę, że lepiej, jeśli porozmawiacie na ten temat z Realem Madryt. To sprawa między mną a klubem, będziemy musieli znaleźć jakieś wyjście.

Mimo wszystko Bale stara się trzymać dumę w kieszeni i skoncentrować się na codziennej pracy.

- Przed sezonem starałem się nieco schować dumę, wiedziałem, że ludzie sporo gadają, dobre i złe rzeczy. Nie był to może najgorszy okres w mojej karierze, nie było idealnie, ale teraz już wiem, jak sobie z tym radzić. Nagrody przychodzą wraz z pracą, a ja dobrze rozpocząłem sezon. W futbolu wszystko szybko się zmienia, to często tylko kwestia czasu.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy