Balotelli najprawdopodobniej wraca do gry. Znamy warunki kontraktu

Balotelli najprawdopodobniej wraca do gry. Znamy warunki kontraktu fot. LiveMedia / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Nicolò Schira

W styczniu Mario Balotelli powinien związać się z nowym klubem. Do ustalenia pozostały już bowiem tylko ostatnie szczegóły dotyczące współpracy z Vasco da Gama - informuje Nicolò Schira.

30-latek w przeszłości już wielokrotnie był wiązany z wyjazdem poza granice Europy. Wróżono mu chociażby przeprowadzkę do Stanów Zjednoczonych, ale gdy spekulacje już nabierały tempa, do gry za każdym razem wkraczał Mino Raiola i mówił wprost, że jego klient pozostanie na Starym Kontynencie.

To środkowemu napastnikowi jeszcze nie tak dawno oferowały Beşiktaş, CFR Cluj, Nantes czy Bologna. Porozumienie nie zostało jednak zawarte.

W międzyczasie Włoch uporządkował swoją sytuację kontraktową w Brescii Calcio i jest w tej chwili wolnym graczem. To dało mu większą swobodę w negocjacjach, ale i pozwoliło otworzyć się na egzotyczną przygodę.

Takową z pewnością byłaby podróż do Brazylii i gra w tamtejszym Vasco da Gama. Fabio Cordella, dyrektor sportowy tego klubu, jest pozytywnie nastawiony do całej sprawy, o czym świadczą jego słowa sprzed kilku dni.

– Vasco potrzebuje takiego gracza jak Balotelli, a on potrzebuje klubu takiego jak Vasco. Dla naszych fanów byłby jak Maradona – oznajmił.

Wygląda na to, że za wypowiedziami działacza „Gigante da Colina” kryją się zaawansowane negocjacje. Nicolò Schira podzielił się bowiem informacjami, z których jasno wynika, że strony są już na ostatniej prostej w kwestii nawiązania współpracy.

Dziennikarz przekazał, że Brazylijczycy proponują Mario Balotellemu kontrakt ważny do 31 grudnia 2021 roku z gażą na poziomie 2,5 miliona euro netto za każdy sezon spędzony w Kraju Kawy. Ponadto do ustalenia mają pozostawać ostatnie szczegóły i wydaje się, że transfer istotnie może dojść do skutku. Wstępnie operacja powinna zostać przeprowadzona w połowie stycznia.

„Super Mario” podczas pobytu w Brescii Calcio wziął udział w 19 spotkaniach i strzelił pięć goli. Konflikt z właścicielem klubu oraz kibicami, a także spadek do Serie B, doprowadziły do rozstania obu stron.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea szykuje niemieckiego trenera Chelsea szykuje niemieckiego trenera Olympique Marsylia czeka na Milika. Problemem konflikt zawodnika z Napoli Olympique Marsylia czeka na Milika. Problemem konflikt zawodnika z Napoli Wieczysta Kraków z jeszcze jednym transferem byłego ekstraklasowicza. Seweryn Michalski dołączył do zespołu [OFICJALNIE] Wieczysta Kraków z jeszcze jednym transferem byłego ekstraklasowicza. Seweryn Michalski dołączył do zespołu [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Najmłodszy trener w historii belgijskiej ligi OFICJALNIE: Najmłodszy trener w historii belgijskiej ligi Real Madryt: Ødegaard chce transferu Real Madryt: Ødegaard chce transferu OFICJALNIE: Wielki powrót Klaasa-Jana Huntelaara OFICJALNIE: Wielki powrót Klaasa-Jana Huntelaara Klubowe Mistrzostwa Świata 2020: Rozlosowano drabinkę turnieju Klubowe Mistrzostwa Świata 2020: Rozlosowano drabinkę turnieju

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy