Baraże mogą zostać przełożone na czerwiec?! | Rzecznik PZPN-u komentuje: To, co robi FIFA, to jest skandal

Baraże mogą zostać przełożone na czerwiec?! | Rzecznik PZPN-u komentuje: To, co robi FIFA, to jest skandal fot. Łączy nas piłka
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Onet.pl

Polski Związek Piłki Nożnej wciąż nie wie, jak będzie wyglądać marcowa ścieżka barażowa. FIFA zwleka z decyzją, a według nowych doniesień może nawet przełożyć spotkania na czerwiec. Działania światowej organizacji w ostrych słowach skomentował w rozmowie z Onet.pl rzecznik PZPN-u.

Zbrojna inwazja Rosji na Ukrainę zmusiła środowisko piłkarskie do działania. Polska, szwedzka oraz czeska federacja wspólnie uznały, że nie zamierzają rozgrywać przeciwko rosyjskiej drużynie barażowego spotkania.

FIFA i UEFA podjęły niedawno wspólną decyzję o zawieszeniu Rosji we wszystkich rozgrywkach międzynarodowych. Światowa organizacja zwleka natomiast z poinformowaniem reprezentacji Polski o tym, jak będzie wyglądała jej nowa ścieżka barażowa.

Pierwotnie spodziewano się, że „Biało-Czerwonym” przyznany zostanie walkower, przez co bezpośrednio awansują do finałowego starcia. Na takie rozwiązanie nie godzi się z kolei szwedzka federacja, która uznałaby je za niesprawiedliwe.

Według najnowszych doniesień FIFA rozważa przełożenie barażowych spotkań na czerwiec (informuje o tym np. Sebastian Staszewski z Interia.pl). Liczy, że do tego czasu sytuacja na wschodzie Europy się uspokoi, a Rosja będzie wówczas w stanie rozegrać swój mecz.

Na temat ostatnich działań organizacji w ostrych słowach wypowiedział się rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej Jakub Kwiatkowski. Pomysł o przełożeniu eliminacji określił z kolei mianem skandalicznego.

- Nie mamy żadnych informacji ani żadnej wiadomości zwrotnej od FIFA. Nie wiemy, kiedy światowa federacja przedstawi nam jakąkolwiek informację czy stanowisko.

- Nikt nie wie, jak rozwinie się sytuacja na Ukrainie, ale w czerwcu raczej nikt nie zapomni o tym, co się dzieje. Tam giną niewinni ludzie, zabijani są cywile. Jak niby można dopuszczać Rosjan do grania w piłkę? To, co robi FIFA, to jest po prostu skandal – mówi Kwiatkowski.

W poniedziałek Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił nazwiska zawodników z klubów zagranicznych, których na marcowe zgrupowanie wytypował selekcjoner Czesław Michniewicz.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG przyśpieszyło rozmowy w sprawie dużego transferu PSG przyśpieszyło rozmowy w sprawie dużego transferu Lech Poznań wstrzymał transfer obrońcy Lech Poznań wstrzymał transfer obrońcy OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United Raphinha o krok od odejścia z Leeds United. Jest porozumienie między klubami! Raphinha o krok od odejścia z Leeds United. Jest porozumienie między klubami! Chelsea przechwyci transfer Tottenhamu?! Musi wyłożyć ponad 60 milionów funtów Chelsea przechwyci transfer Tottenhamu?! Musi wyłożyć ponad 60 milionów funtów Agent Grzegorza Krychowiaka: On zostaje w Rosji Agent Grzegorza Krychowiaka: On zostaje w Rosji OFICJALNIE: Takumi Minamino odszedł z Liverpoolu OFICJALNIE: Takumi Minamino odszedł z Liverpoolu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy