Baraże o EURO 2024 rozlosowane! Z nimi zagramy o awans

Baraże o EURO 2024 rozlosowane! Z nimi zagramy o awans fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: UEFA

Reprezentacja Polski poznała potencjalnych rywali w finale play-offów o awans na Mistrzostwa Europy w 2024 roku. Będzie nim lepszy z pary Walia - Finlandia.

Zakończenie zasadniczej części eliminacji EURO 2024 pozwoliło nam poznać 21 uczestników turnieju oraz kompletny skład koszyków przed losowaniem fazy grupowej turnieju zaplanowanym na 2 grudnia.

Do rozstrzygnięcia pozostała nam jeszcze kwestia trzech dodatkowych szczęśliwców, których mają wyłonić marcowe baraże.

Na tym polu wiemy już całkiem sporo, ponieważ znamy komplet par ścieżki C. Zmierzą się w niej Gruzja z Luksemburgiem oraz Grecja z Kazachstanem. Do rozstrzygnięcia pozostała tylko sprawa miejsca rozegrania finałowego meczu z udziałem zwycięzców obu par.

Nieco bardziej skomplikowana sytuacja ma miejsce w ścieżkach A i B. W pierwszej mamy pewność, co do tego, że reprezentacja Polski zmierzy się w swoim półfinale na własnym terenie z Estonią.

Z kolei w drugiej parze Walia podejmie u siebie kogoś z trójki - Ukraina, Finlandia oraz Islandia. O tym, który z tych zespołów znajdzie się w naszej drabince, zdecydowało losowanie.

To okazało się dla nas szczęśliwe, ponieważ „Smoki” zmierzą się z Finlandią. Zwycięzca tej pary w charakterze gospodarza zagra następnie z Polską lub Estonią o jeden z trzech ostatnich biletów na EURO 2024.

***

BARAŻE EURO 2024

Ścieżka A

21 marca

Polska - Estonia
Walia - Finlandia

26 marca

Walia/Finlandia - Polska/Estonia

Ścieżka B

21 marca

Bośnia i Hercegowina - Ukraina
Izrael - Islandia

26 marca

Izrael/Islandia - Bośnia i Hercegowina/Ukraina

Ścieżka C

21 marca

Gruzja - Luksemburg
Grecja - Kazachstan

26 marca

Gruzja/Luksemburg - Grecja/Kazachstan

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Carlitos o krok od nowej drużyny. Kluby dogadane Carlitos o krok od nowej drużyny. Kluby dogadane Marzą o zatrudnieniu Zinédine'a Zidane'a. Zobaczymy, czy uda się go przekonać Marzą o zatrudnieniu Zinédine'a Zidane'a. Zobaczymy, czy uda się go przekonać Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy